Naujienos

Žygyje „Jonavos rajono Laisvės kovų takais”

2019-05-21

Praeitis svarbi savo identitetui sukurti. Kad suvoktume, iš kur atėjome, kokie atėjome, ir įvertintume tai, ką turime.

Jonavos rajono istorijos mokytojai, skatindami  pilietinį ir patriotinį ugdymą, organizavo Jonavos rajono partizanų pagerbimo žygį.

Senamiesčio gimnazijos, Raimundo Samuliavičiaus progimnazijos, Jonavos r. Kulvos Abraomo Kulviečio mokyklos, Lietavos” pagrindinės mokyklos, Bukonių mokyklos-daugiafunkcio centro mokiniai ir mokytojai aplankė 10 rajono lankytinų objektų: Vanagiškių koplytstulpį, Martyniškes, Žeimius, Bukonių seniūniją, Bazilionis, Skarulius, partizanų memorialą Jonavoje. Netradicinėje aplinkoje žygeiviai klausėsi Laisvės kovų dalyvės, tremtinės, Sąjūdžio aktyvistės V. Gabužienės atsiminimų apie partizaninį judėjimą, jų išgyvenimus. Malda pagerbtas Laisvės kovotojų atminimas. Buvo sutvarkytos partizanų žūties vietos ir pasodintos gėlės. Dėkojame Bukonių mokyklos- daugiafunkcio centro direktorei D. Autukienei už skautišką košę.

Ši kelionė – gyvoji istorijos pamoka, kuria parodėme, kad didžiuotis tikrai turime kuo.


Vita Montvilienė, istorijos mokytoja metodininkė

Atgal

 
  2023 © Visos teisės saugomos. Jonavos r. Bukonių mokykla-daugiafunkcis centras.