Žygis „Jonavos rajono laisvės kovų istorija“

2017-05-18

Gegužės 18 d. septyni 7-8 klasių mokiniai, kartu su istorijos mokytoja Jūrate Stankaitiene ir kūno kultūros mokytoju Dainiumi Bisigirsku, dalyvavo kasmetiniame rajoniniame žygyje „Jonavos rajono laisvės kovų istorija“.

Šio žygio tikslas -  pagerbti Jonavos rajone 1944-1953 metais žuvusius rezistencinės kovos dalyvius.

Žygio metu mokiniai buvo susipažinti su atmintinomis Jonavos rajono  partizanų žūties vietomis:  Vanagiškių, Martyniškių, Bukonių, Reniūnų, Bazilionių kaimuose, Žeimių miestelyje.
Mokytojai su mokiniais sutvarkė partizanų žūties vietas, pasodino gėles, uždegė atminimo žvakutes.
Žygio metu svečiai: tremtinė V. Gabužienė ir knygos „Partizaninis karas Vidurio Lietuvoje“ autorius V. Slivinskas, pasakojo apie partizaninio karo etapus, partizanų buitį bei juos tykančius pavojus, apie vietinius išdavikus  - stribus ir partizanų žudynes.

Bukonių skautai išalkusius žygio dalyvius, susibūrusius prie Mimainių ežero,  vaišino koše ir arbata, o V. Slivinskas padovanojo knygų, o tremtinės - dainas.

Šis žygis - pilietiškumo pamoka apie meilę tėvynei, savo kraštui, artimam žmogui (labai tikiuosi) pasiliks mokinių atmintyje ir pažadins norą domėtis garbinga savo šalies istorija.

Jūratė Stankaitienė, istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytoja metodininkė