Vėl atkeliavo Betliejaus taikos ugnelė

2016-12-16

Betliejaus taikos ugnis (BTU) – simbolinė akcija, skirta žmonijos taikai ir brolybei. Ji buvo pradėta radijo ir televizijos transliuotojo ORF iniciatyva 1986 m. Austrijoje, Lincomieste. Idėja kilo socialinės paramos akcijos „Šviesa tamsoje“ metu. Kasmet ypač pasižymėjęs vaikas iš Austrijos keliauja į Palestiną ir Betliejuje uždega žvakę, kuri lėktuvu, specialioje kapsulėje, transportuojama į Vieną. Iš pradžių ugnis yra platinama po visą šalį, o vėliau ir po Europą. Šią Betliejaus Taikos Ugnies nešimo užduotį visose šalyse atlieka tų valstybių skautai.

Betliejaus taikos ugnį iš Jonavos Justino Vareikio draugovės skautų perėmė Medeinės ir Užusalkių draugovės. Ugnelė keliaus į Bukonis ir Užusalius.

Dalia Autukienė, skautų vadovė