Naujienos

Užgavėnių šventė „Žiema, žiema, bėk iš kiemo“

2018-02-13

Vasario 13 diena sukvietė visus kaimo bendruomenės narius į  Užgavėnių šventę. Visi susirinkusieji žadino sukaustytą žemę, todėl buvo garsiai triukšmaujama, juokiamasi, kad juokas žiemą numarintų, pavasarį pažadintų ir žemę prikeltų naujam gyvenimui.

Šventėje dalyvavo raganos ir velniai, kurie buvo tuoj pat „nuginkluoti“, dalyvavome aštuntokų linksmų vestuvių puotoje. Stebėjome Lašininio ir Kanapinio kovas: „Kovą su kardais“, imtynes, virvės traukimą. Čia, žinoma, nugalėjo Kanapinis, o šventės pabaigoje sudeginom Morę.

Visi linksminosi, šoko ratelius, dainavo, vaišinosi blynais, karšta arbata.

 

Svetlana Vorobjova, rusų kalbos ir etikos mokytoja

Atgal

 
  2023 © Visos teisės saugomos. Jonavos r. Bukonių mokykla-daugiafunkcis centras.