Turiningai ir linksmai stovyklavome Paberžėje

2014-06-18

Jonavos rajono  Bukonių pagrindinės mokyklos jaunieji valančiukai, maironiečiai bei dailės ir menų būrelių moksleiviai jau šeštą kartą atostogavo Kėdainių rajono Paberžės kaime. Dvidešimt moksleivių ne tik pramogavo, linksminosi, bet ir praplėtė savo žinias apie sveiką, blaivų  gyvenimo būdą.

Stovyklos veiklą organizavo ir jai vadovavo mokytojos Laima Mačiūnienė, Svetlana Vorobjova, Aistė Pilipavičiūtė.

Nors saulė pašykštėjo spindulių, stovyklautojai nenuobodžiavo. Buvo organizuojamos įvairios sportinės varžybos: futbolo – su vietiniu Paberžės jaunimu, orientacinės (“Surask apelsinus”) ir kt. Vedėme linksmas popietes: “Prajuokink, jei gali”, “Anekdotų karalius”. Vakare kepėme prie laužo dešreles, dainavome, grojome gitara.

Lankėmės 1863-ųjų m. sukilimo muziejuje, kuris įkurtas restauruotame vokiečių kilmės bajorų Šilingų dvaro pastate, klausėmės įdomaus muziejaus darbuotojos pasakojimo. Apžiūrėjome svirną, kuriame eksponuojami liturginiai rūbai, Tėvo Stanislovo rinkti keturis dešimtmečius. Muziejuje žavėjomės variniais indais, varpeliais, girnapusėmis ir, žinoma, metalinėmis “saulutėmis”, kurias vienuolis mėgdavo dovanoti kitiems.

Stovykloje mokiniai ugdė kūrybinius savo gebėjimus: kūrė eilėraščius apie vasarą, Paberžę, piešė ant akmenėlių, giedojo giesmes. Mokytojos pasakojo apie sveiko gyvenimo būdo pranašumus, mokė, kaip gyventi sveikai, diskutavo su mokiniais apie žalingus įpročius.

Stovyklautojai taipogi atliko nemažai visuomenei naudingų darbų. Sutvarkėme 1863 m. sukilėlių kapus, bažnytinių rūbų muziejų, išplovėme ir nuvalėme bažnyčios kolonas, tvarkėme aplinką.

Už suteiktą galimybę atostogauti Paberžėje esame dėkingi Laimai Andrikienei, mokyklos direktorei, ūkininkui Vladui Tuzovui, VšĮ “Kretingos maistas”, Bukonių pagrindinei mokyklai.

Svetlana Vorobjova, valančiukų būrelio vadovė,

Laima Mačiūnienė, dailės ir menu būrelio vadovė,

Aistė Pilipavičiūtė, maironiečių būrelio vadovė.