Tradicinė Pelenų diena

2017-03-01

Jau tapo tradicija pradedant Gavėnią Pelenų dienos apeigas turėti ne tik bažnyčiose, bet ir Bukonių mokykloje-daugiafunkciame centre.

Trečiadienį, kovo 1 d. 10.30 val. 1-10 klasių mokiniai rinkosi į renginių salę, kurioje laukė gavėniškai nuteikianti dekoracija su violetine spalva, kryžiumi, duona ir vandeniu, akmenimis. Susirinkusiesiems po trumpo įvado visų šių simbolių prasmę paaiškino tikybos mokytoja sesė Pranciška, o kiek vėliau iš Jonavos pakviestas kunigas Juozas Čičirka pakvietė mokinius, mokytojus ir mokyklos darbuotojus lituanisčių mokytojų perskaityto Dievo žodžio skaitinių apmąstymams, giesmei, maldai, atleidimui ir atsiprašymui. Susirinkusiųjų galvos atgailos vardan buvo pabarstytos čia pat pašventintais pelenais.

Ses. Pranciška, dorinio ugdymo (tikybos) mokytoja