Tradicinė Kaziuko mugė 2017

2017-03-03

Kovo 3 dieną ankstyvas pavasaris su savimi į mūsų mokyklą pakvietė ir Kaziuko mugę, tradicinę šventę, kuri kasmet mokyklos bendruomenės nariams primena lietuvių liaudies papročius ir tradicijas, skatina kūrybiškumą, bendradarbiavimą. Pasirengimas Kaziuko mugei yra svarbus ir itin reikšmingas, tad mokyklos bendruomenė šiai šventei ruošėsi atsakingai: buvo išdalinti kvietimai, paruoštos vietos Kaziuko mugės prekybininkams, papuošta mugės patalpa.

Džiugu, jog šiemet Kaziuko mugė sulaukė didelio mokyklos bendruomenės narių susidomėjimo. Mokiniai su nekantrumu ruošėsi ir laukė šios šventės, kurios metu turėjo galimybę akimirkai tapti tikrais prekybininkais, siūlančiais pirkti gražiausius darbelius: skanumynus, papuošalus, buityje reikalingus daiktus. Mažiesiems darbštuoliams talkino tėveliai, seneliai, mokytojai.

Šventės vedėjos sveikino visus susirinkusius, trumpai papasakojo apie Kaziuko mugės tradicijas, atsiradimo istoriją, pakvietė į trumpą viktoriną apie šią dieną. Teisingai į klausimus atsakę šventės dalyviai gavo prizų, vėliau, skambant nuotaikingai muzikai, buvo skelbiama prekybos pradžia.

Šių metų Kaziuko mugė buvo kupina besišypsančių vaikų, mokinių veidų, spalvingų darbelių, įvairiausių skanumynų. Džiugu, jog Kaziuko mugė, kasmet įsiveržianti į mokyklos gyvenimą kartu su bundančia gamta, vienija mokyklos bendruomenę, skatina siekti, tobulėti.

Dovilė Bisigirskienė, lietuvių kalbos mokytoja