Naujienos

Tarptautinė tolerancijos diena

2020-11-16

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti iniciavo Tarptautinės Tolerancijos dienos – lapkričio 16-osios paminėjimą Lietuvoje. Paminėti tolerancijos dieną kaip ir kiekvienais metais prisijungė ir mūsų mokykla-daugiafunkcis centras. Šiais metais Tarptautinės Tolerancijos dienos simbolis -  Tolerancijos Dėlionė!

Mūsų mokykloje-daugiafunkciame centre vyksta nuotolinis ugdymas. Nuotolinio ugdymo metu visą savaitę su 6-10 klasių mokiniais per etikos pamokas atlikome įvairias veiklas, skirtas tarptautinei tolerancijos dienai paminėti. Mokiniai prisiminė ar sužinojo ką reiškia žodis tolerancija, kada ir kur paskelbta tolerancijos diena ir kitaip patobulėjo žaisdami žaidimą Kahoot. Kiekvienas asmeniškai galėjo atlikti testą ,,Ar aš esu tolerantiškas”. Atlikta apkausa apie toleranciją, parodė, kad 80 procentų apklaustų 6-10 kl. mokinių laiko save tolerantiškais, o Lietuvos visuomenę tolerantiška laiko 70 procentų apklaustųjų. Mokiniai labai gražiai apibūdino ką jiems reiškia tolerancija, nustebino kitais savo atsakymais bei pamąstė apie save.

Kūrybingi mokiniai kūrė akrostichus, kiti iš pirmųjų žodžio tolerancija raidžių, galvojo žmogaus savybes. Puikų akrostichą sukūrė 8 kl. mokinė Andrėja S.

O kaip be šių metų tolerancijos simbolio – Tolerancijos Dėlionės!  Lapkričio 16 dieną interneto svetainėje dėliojome tolerancijos dėlionę. Mokiniams buvo mestas iššūkis kas greičiau sudės ir šį kartą greičiausiai sudėti tolerancijos dėlionę pavyko 8 klasės mokinei Sabrinai B. 4 min 16 s., labai nedaug atsiliko Gabrielė K. 10 kl. 4.23 ir Justas S. 9 kl. 4.55. Taip pat prie šio iššūkio prisijungė ir mokytojos Neringa ir Jūratė. Dėkoju šaunuolėms!

Dėkoju mokiniams visą savaitę aktyviai dalyvavusiems įvairiose veiklose. Jūs šaunuoliai! Net ir esant išskirtinėms sąlygoms, mums pavyko Tolerancijos dieną paminėti kitaip.

 

Jolita Minkštimaitė, etikos mokytoja

Atgal

 
  2023 © Visos teisės saugomos. Jonavos r. Bukonių mokykla-daugiafunkcis centras.