Susikaupti kviečianti edukacinė kolektyvo išvyka

2016-12-29

Ypatingu tarpušvenčio laikotarpiu, skaičiuojant paskutines metų dienas, mokyklos kolektyvas dalyvavo prasmingoje edukacinėje išvykoje po Kaišiadorių rajoną. Kelionę pradėjome Kaišiadorių mieste, aplankydami Kaišiadorių Kristaus Atsimainymo Katedroje – Dievo tarno Arkivyskupo Teofiliaus Matulionio amžino poilsio vietoje. Dėl savo kankinystės Arkivysk. T. Matulionis artimiausiu metu bus paskelbtas palaimintuoju, dėl to ateinančius 2017-uosius metus Bažnyčia skelbia Arkivyskupo Teofiliaus Matulionio metais.Katedroje pabuvome atnaujintoje koplyčioje, nusileidome į kriptą ir išklausėme įdomių s. Pranciškos pasakojimų. Kita edukacinės išvykos stotelė – Kardinolo V. Sladkevičiaus tėviškėje Guronių kaime sukurtas Rožinio slėpinių kelias. Aplankėme penkias Rožinio slėpinių kelio koplytėles su piešiniais, vaizduojančiais biblines scenas bei Lietuvos katalikų gyvenimo istorinius įvykius, Švč. Mergelės Marijos statulą ir koplyčią, skirta Eucharistijos šventimui. Keliaudami nuo vienos koplytėlės prie kitos iš koplytėlių sienose pavaizduotos informacijos ir sesės Pranciškos pasakojimų sužinojome daugybę istorinių faktų, krikščioniškojo tikėjimo detalių.

Savo kelionę užbaigėme Betliejaus ir Dangun Paimtosios Mergelės seserų ir Aušrinės Marijos vienuolyne Paparčiuose, išklausydami ypatingą vakarinę seserų giedamą maldą ir dalyvaudami Šv. Mišiose.

Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų laikotarpis ragina susitelkti, pažvelgti į save ir aplink esančias gyvenimo dovanas, tad labai džiaugiamės mums mokyklos ir s. Pranciškos sudaryta galimybe šią dieną ne tik daug išmokti, bet ir susimąstyti apie amžinąsias vertybes.

Skirmantė Šimonienė, psichologė, bibliotekininkė