Naujienos

Spalvotas Europos kalbų dienos minėjimas

2023-09-26

Rugsėjo 26-ąją 1-8 klasių mokiniai susipažino su Europos kalbų įvairove minėdami Europos kalbų dieną. Nuo 2001 metų visos Europos švietimo įstaigos mini Europos kalbų dieną. Net mažiausieji moksleiviai suvokia, jog kalba svarbiausias žmogaus gebėjimas, kuris įgalina bendrauti, reikšti mintis. Bukonių mokyklos-daugiafunkcio centro vaikai gerai žino, kad Europa turi 24 oficialiąsias kalbas, o žmogus, kuris žino daug kalbų – vadinamas poliglotu. Diskusijos metu su mokiniais aptarėme kalbų mokymosi svarbą bendravimui, skirtingų kultūrų pažinimui, išsiaiškinome, kad visų pirma labai svarbu gerai mokėti savo gimtąją kalbą. Visi mokiniai sprendė braukažodžius, pradinių klasių mokiniai mokėsi visomis Europos Sąjungos šalių kalbomis pasakyti žodį ,,mokykla“ bei parengė spalvingą stendą ,,Europa sako ,,mokykla“, veiklas užbaigė smagiai sukdami lietuvių liaudies ratelį ,,Jurgeli, meistreli“ dainuojant lietuvių ir anglų kalbomis. Vyresnių klasiųmokiniai dalyvavo viktorinoje, piešė piešinius, valstybių vėliavas, prisiminė, kaip sakoma „labas“ ir „ačiū“ kitomis kalbomis, grožėjosi bavariškais kostiumais, atgabentais iš Vokietijos. Mes, lietuviai, į pasaulį žiūrime pro unikalų savo kalbos langą. Tad dėkime visas pastangas, kad neprarastume savo kalbos, tarmės, kad tas langas neužsivertų.


Inga Kazokaitytė, pradinių klasių mokytoja

Ernesta Legienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

Atgal

 
  2023 © Visos teisės saugomos. Jonavos r. Bukonių mokykla-daugiafunkcis centras.