Smagi kelionė po rudenėjantį Kauną

2014-10-28

Saulėtą, rudeniškai šiltą spalio 28 dienos rytą mokyklos maironiečiai, valančiukai ir menų būrelio nariai kartu su būrelių vadovėmis išvyko į kultūrinę - pažintinę išvyką po Kauną.

Džiaugėmės ne tik puikiu oru, bet ir visais aplankytais kultūriniais Kauno objektais: Maironio lietuvių literatūros muziejumi, kuriame ne tik maironiečiai, bet ir kitų būrelių nariai turėjo galimybę susipažinti su unikaliais, autentiškais Maironio darbais, įvairiomis fotografijomis, daiktais, kuriais naudojosi mūsų literatūros klasikas, Keramikos muziejumi, kuris mokinius nustebino įvairiais keramikiniais dirbiniais, neįprastomis jų formomis ir idėjomis. Taip pat aplankyta ir šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedra bazilika, pagerbtos šventovės rūsyje įrengtoje vyskupų kriptoje palaidotos garsios dvasinės asmenybės: Motiejus Valančius ir Maironis. Taip pat kartu su valančiukais ir maironiečiais stabtelėjome bei įsiamžinome prie Motiejaus Valančiaus ir Jono Mačiulio-Maironio skulptūrų. O savo išvyką baigėme pasivaikščiojimu po Kauno senamiestį, Kauno pilies griuvėsius.

Ne tik menų būrelio vadovė Laima, valančiukų vadovė Svetalana ir maironiečių būrelio vadovė Aistė džiaugėsi puikia išvyka, bet ir mokiniai, rudens atostogų metu turiningai ir prasminga praleidę dieną, prisilietę prie mūsų tautos istorijos, pagilinę savo literatūrines žinias.

Aistė Pilipavičiūtė, lietuvių k. mokytoja, maironiečių būrelio vadovė