Skambaus žodžio šventė mokykloje

2017-01-23

Tradiciškai, kiekvienais metais, sausio mėnuo mūsų mokyklos gimtojo žodžio mylėtojams būna ypatingas. Dar gruodžio mėnesį jie pradeda mokytis pasirinktus literatūros tekstus, padedami mokytojų mokosi juos įtaigiais perteikti, su jauduliu laukia konkurso dienos.

Mes, lietuvių kalbos mokytojos, džiaugiamės, kad kiekvienais metais vaikų, norinčių dalyvauti 5-10 kl. mokinių  meninio skaitymo konkurse ne mažėja, o tik daugėja. Jų tekstai vis brandesni, įtaigesni.

Šiųmetiniam konkursui mokiniai rinkosi literatūros klasikų: Just. Marcinkevičiaus, Salomėjos Nėries, Violetos Palčinskaitės ir kt. kūrinius.

Tačiau kaip ir kiekviename konkurse reikėjo išrinkti geriausius. Pirmoji vieta atiteko 8 kl. mokinei Gabijai Ilgūnaitei, kuri skaitė K. Gudonytės „Ida iš šešėlių sodo“ ištrauką, antroji – taip pat aštuntokui Vykintui Kurmeliui, jis įtaigiai perteikė V. Račicko kūrinio „Sunku būti mokiniu“ ištrauką, trečioji – 7 kl. mokinei Gustei Pranskūnaitei. Ji buvo pasirinkusi A. Zalatorienės kūrinį „Dėkoju tau“.

Visi konkurso dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais ir saldžiaisiais prizais. Konkurso pabaigoje dėkojome vaikams už norą dalyvauti ne tik įvairiuose sporto renginiuose, bet ir meilę gimtajam žodžiui, jo skambesiui ir puoselėjimui.

Aistė Pilipavičiūtė, lietuvių k. mokytoja