Savivaldus mokymasis - tai mokymasis gyvenimui

2016-12-06

Mūsų – šiandienos mokytojų pareiga – domėtis naujovėmis, stengtis prisitaikyti prie naujų iššūkių ir mąstyti, kaip sudominti mokinius, kaip ugdyti gyvenimui būtinas kompetencijas. Geros mokyklos koncepcijoje teigiama, kad ugdymasis - dialogiškas ir tyrinėjantis, apibūdinamas šiais bruožais: įdomus ir auginantis, atviras ir patirtinis, personalizuotas (suasmenintas) ir savivaldis (pagrįstas asmeniniais poreikiais ir klausimais, mokymosi uždavinių, tempo, būdų, šaltinių ir partnerių pasirinkimu, savistaba ir įsivertinimu); interaktyvus...

Kaip dirbti su dabartiniais mokiniais, kokie reikalavimai keliami šiandieninei mokyklai, kas yra „savivaldus“ ir  „personalizuotas“ mokymas? Į šiuos ir daugelį kitų klausimų Bukonių mokykloje-daugiafunkciame centre vykusio seminaro „Savivaldaus mokymo(si) organizavimas“ lektorės Šiaulių universiteto profesorė dr. Aušra Kazlauskienė ir docentė dr. Ramutė Gaučaitė stengėsi atsakyti septynių Jonavos rajono mokyklų mokytojams. Seminaro metu mokytojai išbandė naujus mokymo metodus, kurie padės sudominti mokinius mokomuoju dalyku ir rasti bendrą kalbą  su šiandieniniais mokiniais. Lektorės tyrimų rezultatais pagrindė savivaldaus mokymo(si) būtinybę. Vaikus būtina įtraukti į mokymąsi ir sudaryti sąlygas suvokti jo prasmę. Tik taip galima pasiekti norimų rezultatų.

V. Gėtės žodžiai, pasakyti senokai, tinka ir mūsų dienomis: „Elkis su žmogumi taip, koks jis yra, ir jis liks toks, koks yra. Elkis su žmogumi taip, koks jis galėtų ir turėtų būti, ir jis taps toks, koks galėtų ir turėtų būti.

Jūratė Stankaitienė,  metodinės tarybos pirmininkė

Dalia Autukienė,  direktorės pavaduotoja ugdymui