Naujienos

Rudeniškai spalvinga profesijomis ugdymo karjerai diena

2017-10-20

Būsimos profesijos pasirinkimas – sudėtinga mįslė mokiniams. Šiandien jau nebeužtenka paties mokinio apsisprendimo ar mokinio stipriųjų – silpnųjų savybių pasvėrimo. Būtina patikrinti, kokia veikla juos domina, kokie dalykai sekasi, kokiose srityse ryškėja jų gabumai.

Spalio 20 d. 1-4 klasių mokiniai dalyvavo ugdymo karjerai dienos veiklose. Mokinių komandos lenktyniavo žaisdamos žaidimą ,,Profesijų loto“, sudarinėdamos profesijų laiptažodžius. Kadangi pradinukų tarpe atsirado svajojančių apie aktoriaus karjerą, buvo surengta atranka į laidos ,,Atspėk profesiją“ vedėjo vietą. Kūrybinė užduotis ,,Mano svajonių profesija“ atskleidė, kad daugiausiai pradinukų norėtų tapti policininkais, gaisrininkais ir krepšininkais.  Pradinukai lankėsi Bukonių kaimo įstaigose: Jonavos r. savivaldybės viešosios bibliotekos Bukonių filiale, Jonavos PSPC Bukonių ambulatorijoje, Jonavos r. priešgaisrinės tarnybos Bukonių ugniagesių komandoje. Mokiniai dalinosi savo įspūdžiais rengdami šaunius pristatymus apie aplankytas įstaigas.

Tuo tarpu, 5-10 klasių mokiniai dalyvaudami ugdymo karjerai išvykoje į Kauną dar kartą įsitikino, jog ypač svarbu kuo geriau susipažinti su įvairiomis profesijomis, mokytis lyginti jas tarpusavyje, kad ateityje būtų kuo lengviau apsispręsti, kurią profesiją rinktis. Mokiniai aplankė ir susipažino su specialybėmis Kauno statybininkų rengimo centre, Kauno taikomosios dailės mokykloje, Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokykloje. Rudeniškai spalvinga išvyka buvo be galo naudinga ir įdomi, joje mokiniai ne tik klausėsi apie logisto, ekspeditoriaus, mūrininko, apdailininko specialybes, bet turėjo galimybę „pasimatuoti“ baldžiaus, staliaus profesijas Kauno statybininkų rengimo centre. 5-7 klasių mokinius Kauno taikomosios dailės mokykloje ypač sudomino fotografo bei dailiųjų metalo dirbinių gamintojo ir kompiuterinės grafikos projektavimo operatoriaus profesijos. 8-10 klasių mokiniai susipažino su vizualinės reklamos gamintojo specialybe ir turėjo galimybę pasigaminti simbolinius ženkliukus Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokykloje.

Dalyvaudami ugdymo karjerai dienos veiklose Bukonių mokyklos-daugiafunkcio centro mokiniai dar kartą įsitikino, jog labai svarbu kuo aktyviau dalyvauti susitikimuose su įvairių profesijų atstovais, lankytis profesijų rengimo mokyklose, drąsiai išsakyti nuomones ir užduoti dominančius klausimus, siekiant, jog ateityje nekiltų didelių iššūkių renkantis profesijas.

 

 

Dovilė Bisigirskienė, lietuvių kalbos mokytoja

Inga Kazokaitytė, pradinių klasių mokytoja

Irma Rodaitienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui,

matematikos ir informacinių technologijų mokytoja

Atgal

 
  2023 © Visos teisės saugomos. Jonavos r. Bukonių mokykla-daugiafunkcis centras.