Naujienos

Pradinukų komanda dalyvavo etnokultūros popietėje

2019-04-03

1-4 klasių komanda: Arminas, Iveta, Agnė ir Vilija dalyvavo etnokultūros popietėje "Seną skrynią pravėrus", kuri vyko Kulvos Abraomo Kulviečio pagrindinėje mokykloje. Mokiniai gilino etnokultūros pažinimą per folkloro ir tautodailės veiklas. Pirmoji užduotis – pristatyti atsivežtą senovinį rakandą. Mūsų komanda papasakojo apie senovinį lygintuvą, kurį sudaro banguota medinė lentelė – rintė ir apvalus volelis –kočėlas, pademonstravo kaip šiandien rinte grojama folkloriniuose ar etnografiniuose ansambliuose. Buvo įdomu pasiklausyti  Kulvos Abraomo Kulviečio mokyklos komandos istorijos apie žibalinės lempos atsiradimą, Šveicarijos pagrindinės mokyklos mokinių pasakojimo apie sūrių slėgtuvo naudojimą, Ruklos Jono Stanislausko mokyklos-daugiafunkcio centro pradinukų atliekamos dainos apie uodą. Visi aktyviai dalyvavo ir kitose veiklose: aplikavo velykinį margutį, šoko, aiškinosi patarlių reikšmes, ypač džiaugėsi pasigamintais avinukais, kuriuos parsivežė kartu su medaliais ir padėkos raštais.

Dėkojame organizatoriams už šiltą priėmimą ir gražų renginį, ugdantį vaikų pagarbą tautos kultūrai skatinantį puoselėti savas tradicijas.

 

 

Inga Kazokaitytė, pradinių klasių mokytoja

Atgal

 
  2023 © Visos teisės saugomos. Jonavos r. Bukonių mokykla-daugiafunkcis centras.