Pradinukų integruota pamoka

2017-04-20

Balandžio 20 dieną 1,3 jungtinės klasės mokiniai kartu su tikybos mokytoja sese Pranciška, parapijos klebonu kun. Audriumi Mikitiuku ir 1,3 jungtinės klasės mokytoja vyko į integruotą tikybos, muzikos ir  technologijų pamoką Kaune, Velykų savaitės šventime pažinti žmonių kultūrai paliktą Prisikėlimo žinią.

Mokiniai aplankė Kristaus Prisikėlimo baziliką, kurioje apžiūrėjo tuščio Kristaus kapo dekoraciją ir išsiaiškino jo prasmę, įvertino ir pasigrožėjo bazilikos papuošimu, šv. Velykų simboliais. Paskui, pasikėlę ant bazilikos stogo – apžvalgos aikštelės, gėrėjosi Kauno miesto panorama. Vėliau mokiniai aplankė lietuvių tautinės muzikos muziejaus skyrių, kuriame vyko edukacinis užsiėmimas tema ,,Lietuvių liaudies muzikos instrumentai“. Jo metu mokiniai išgirdo įvairių liaudies muzikos instrumentų garsų bei jų įrašų. Mokiniai, susibūrę į grupes, padainavo liaudies sutartinių, pagrojo įvairiais senovės liaudies muzikos instrumentais. Taip pat apžiūrėjo ir pasigrožėjo įvairiais instrumentų eksponatais bei pasitikrino išgirstą informaciją muzikos žinių viktorinoje. Pakeliui į senamiestį mokiniai aplankė Kano arkikatedrą baziliką, prisiminė ir įtvirtino savo žinias apie liturgines laikysenas šventovėje, pagerbė popiežiaus šv. Jono Pauliaus II relikvijas specialiame altoriuje. Vėliau mokiniai pamatė, kur tampama kunigais, t. y. Kunigų seminariją, Rotušės aikštę, vyskupo rūmus, sužinojo apie šių objektų funkcijas.  Išvykos dalyviai parapijos klebono, kuris spėjo kelionės metu vaikus ir ledais pavaišinti, - užsakymu pietavo Jonavoje, ,,Armos“ restorane. Čia vaikai turėjo parodyti savo kultūrino ir mandagaus elgesio prie stalo įgūdžius.

Mokiniams labai patiko integruota tikybos, muzikos ir technologijų pamoka, tad grįždami namo jie linksmai dainavo daineles.

Už puikią išvyką ir jos išlaidas labai dėkojame parapijos klebonui kunigui Audriui Mikitiukui ir tikybos mokytojai sesei Pranciškai. Ačiū Jums!

Milda Bernotienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė