Naujienos

Pradinukai mokėsi pažinti medžius

2017-10-02

Spalio 2 dieną pradinukai dalyvavo edukacinėje išvykoje ,,Medžiai galiūnai“ Vilniaus r. Neries regioninio parko lankytojų centre. Įgyvendindami projekto ,,Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ veiklas, 1-4 klasių mokiniai turėjo galimybę išplėsti gamtos pažinimo ugdymą, perkelti jį iš vadovėlio į realią patirtį, turėti galimybę tiesiogiai pažinti mišką bei atrasti žmogaus ir medžio ryšį. Išvykos dalyviai susipažino su žymiausiais Lietuvos medžiais galiūnais.

Mokinius labai maloniai sutiko Neries regioninio parko gidas Saulius Pupininkas, kuris įdomiai papasakojo apie teritorijos išskirtinumą, pasakojimą iliustruodamas miško radybomis: šerno, briedžio kaukolėmis, demonstravo bebrų apgraužtą medį. Gražiai apibūdino paukščius, rodydamas juodojo gandro, jūrinio erelio plunksnas ir pelėdos iškamšą. Gidas parodė filmą apie gamtą, apie mėlynojo drugio gimimo ir vystymosi ypatybes. Po to laukė įdomi kelionė po parką, kurio kiekviena vieta nepaprastai graži ir įžymi įvairių paukščių buveinėmis. Mokiniai sprendė įvairias užduotis, kurių metu reikėjo rasti ir įvardinti nurodytų medžių lapus, nustatyti šiaurės, pietų, rytų ir vakarų kryptis esant miško viduryje. Gidas pasakojo ir aiškino, kaip tai padaryti neturint šiuolaikinių priemonių. Gavę padidinimo stiklus, mokiniai apžiūrėjo seniausio miško augalo-paparčio lapų sporas, kitus mažus augalus. Visi grožėjosi Karmazinų pilkapiu, apžiūrėjo papuošalus, su kuriais buvo laidojami  protėviai. Mokiniai stebėjo didžiulį ąžuolą, kurio apimtį patys išmatavo. Šis medis ypatingas, nes įlindęs į jo didžiulę  kamieno drevę, gali matyti dangaus žydrynę. Parke mokiniai matė gausybę įvairių įžymių medžių.

Mokiniai praplėtė žinias apie gamtos įvairovę. Pradinukai pasigrožėjo nuostabiu parku, pagilino suvokimą, kaip svarbu saugoti gamtą, nes juk gamta - visų namai.

 

Jolita Pranskūnienė, 3 klasės mokytoja

Milda Bernotienė, 2,4 jungtinės klasės mokytoja

Atgal

 
  2023 © Visos teisės saugomos. Jonavos r. Bukonių mokykla-daugiafunkcis centras.