Naujienos

Pradinukai lankėsi Klaipėdoje

2017-09-29

Pagilinti Lietuvos kultūrinio paveldo pažinimą ir ugdyti gebėjimus mokytis menų, 2-4 klasių mokiniai turėjo galimybę rugsėjo 29 dieną, dalyvaudami projekto ,,Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ edukacinėje programoje „Nepažintoji Baltų kultūra“. Edukacinio užsiėmimo metu mokiniai susipažino su pirmųjų žmonių atsikraustymu į Rytų Pabaltijo teritoriją, pirmaisiais žmonių verslais, darbo įrankiais, baltų, kaip etninės grupės, formavimosi pradžia. Sužinojo kur ir kaip gyveno vakarų baltai. Užsiėmimo metu mokiniams buvo demonstruojami vakarų baltų papuošalai, jie susipažino su senosios juvelyrikos technologijomis, baltų papuošalų įvairove, ornamentais ir jų prasme. Praktinės dalies metu mokiniai iš žalvario žaliavos gaminosi kuršių papuošalus - žalvarinius žiedus. Mokiniai apžiūrėjo Kalvystės muziejaus, kuris buvo atidarytas 1992 m. šaltkalvio Fr. Grimo kalvės vietoje, ekspozicijas. Pirmajame aukšte daugiausia vietos skirta medžiagai apie žymaus Klaipėdos meistro G. Kackės kalvę. Eksponuojama autentiška kalvės iškaba, ištisa vitrina paties G. Kackės rankomis pagamintų medinių formų raidėms ir skaičiams lieti, kalvio antspaudas. Čia atkurtas G. Kackės kalvės interjeras.  Ekspozicijoje taip pat matė G. Kackės ir kitose Klaipėdos kalvėse pagamintus dujinius žibintus, žemės ūkio padargus, darbo įrankius, kalvės durų vyrius. Mokiniai turėjo galimybę apžiūrėti autentišką kalvę bei jos įrankius, tad grįžo linksmi, praturtėję žiniomis ir parsivežė po gražią dovaną.

Jolita Pranskūnienė, 3 klasės mokytoja

Milda Bernotienė, 2,4 jungtinės klasės mokytoja

Atgal

 
  2023 © Visos teisės saugomos. Jonavos r. Bukonių mokykla-daugiafunkcis centras.