Popietė „Dainuokime, šokime, žaiskime, džiaukimės“

2017-02-10

Lankydamos dainavimo būrelį, Rugilė Patašiūtė, Kunigėlytės Paula ir Vytautė išmoko naujų dainų ir 2017 m. vasario 10 dieną maloniai pakvietėme svečių iš Ukmergės kultūros centro Deltuvos filialo vaikų folklorinį ansamblį, vadovė Daiva Stimburienė ir Kazimieras Piestinis, Ukmergės „Šilo“ pagrindinės mokyklos Antakalnio pradinio ugdymo skyriaus mokinukes su mokytoja Edita Leleikiene, Ukmergės Užupio pagrindinės mokyklos tautinių šokių kolektyvą „Riešutėlis“, vadovė Ramunė Radzevičienė, į popietę „Dainuokime, šokime, žaiskime, džiaukimės“, norėdami pasidalinti išmoktomis dainomis, šokiais, žaidimais ir džiaugsmais. Šventėje dalyvavo ir mūsų mokyklos kolektyvai: tai pradinių klasių etnografinis ansamblis, vadovė M.Korepina, kurie atliko dainą „Mano šalis“, 4-os klasės mokiniai, mokytoja I.Kazokaitytė, padainavo l.l.d. „Aukštan kalni augo liepa“, 1-okus padeklamuoti apie Lietuvą eilėraštukus išmokė mokytoja M.Bernotienė, jaunieji šokėjai pašoko ir pamokė norinčius išmokti šokti lietuvių liaudies šokius „Marceliukę Ciceliukę“, „Bitelę grikį“, vadovė J.Pranskūnienė, 5-6 klasių mergaitės puikiai padainavo dainą „Tau dovanotas rytas“, o Rugilė, Paula, Vytautė ir Andrėja „Nupiešiu Lietuvą“. Drauge su svečiais dainavome kanoną, kūrėme šūkius, žaidėme, šokome. Buvo labai įdomu pasimokyti ir svečių pademonstruotus puikius šokius, žaidimus ir dainas. Svečiai užbūrė gražiomis melodijomis, išraiškingais šokių judesiais, nematytais, negirdėtais žaidimais. Melodiją keitė melodiją, kūriniai neišseko, ištirpo tik laikas. Dar liko nepašoktų šokių, žaidimų ir neišdainuotų dainų, todėl ketiname ateityje vėl susitikti bendradarbiaujančių mokyklų draugiškame būryje, kad galėtume pasidžiaugti vieni kitų naujais meniniais pasiekimais. Mus subūrė ir džiugiai nuteikė ne tik nuoširdžios šypsenos, bet ir suneštinės saldžios vaišės. Tad tariame visiems: - „Iki pasimatymo, mieli draugai!“.

Eglė Pratkelienė, muzikos mokytoja metodininkė