Pilietinė akcija "Vilties angelas"

2016-06-02

Kiekvienais metais birželio mėnesį Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių rėžimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kviečia paminėti 1941 m. birželio 14 d. trėmimus.

Birželio 2 d.  6 - 10 klasių mokiniai, susirinkę į renginį klausė istorijos mokytojos Jūratės Stankaitienės paruoštų 10 ir 7 klasių mokinių skaitinių apie  skaudžius 1941 birželio 14 d. įvykius bei žmonių gyvenimą ir kančias tremtyje.

Apie viltį išgyventi ir nepalūžti kalbėjo tikybos mokytoja Neringa Pranciška Bubelytė, o apie jaunų žmonių ryžtą sutvarkyti tremtinių kapus mokiniai žiūrėjo filmo „Misija Sibiras 15“ ištraukoje. Skambant giesmei, mokiniai ant  medžio kabino pačių pagamintus „Vilties angelus“ ir pagerbė tremtinių atminimą.

Atmintis ir pagarba savo šalies istorijai bei jos skaudiems įvykiams – mūsų, suaugusių, pareiga ir atsakomybė auklėjant jaunąją kartą.

Jūratė Stankaitienė, istorijos ir pilietiškumo mokytoja metodininkė