Naujienos

Pažintis su Punios šilu

2017-10-10

Atvykome į Punios šilą. esantį pietų Lietuvoje, Alytaus rajone, kairiajame Nemuno krante, mus pasitiko Nemuno kilpų regioninio parko direkcijos darbuotojas Žydrūnas Preikša. Susipažinę su programa  ,,Orientavimasis gamtoje” bei Punios šilo žemėlapiu, patraukėme į mišką. Punios šilas – ypatingos botaninės vertės miškas, išsaugojęs pirmykščių Lietuvos girių bruožus, jame auga medžiai, kurių vidutinis amžius apie 90 metų. Čia auga aukščiausios Lietuvos pušys bei eglės, natūralia alėja išsirikiavę Lietuvos kunigaikščių vardais pavadinti ąžuolai, randama daug saugomų augalų ir gyvūnų rūšių. Aukščiausia Lietuvoje Punios šilo pušis, pasistiebusi net 42 metrus, šlama jau 160 metų. Pušis paskelbta gamtos paminklu. Aukščiausia eglė, siekusi net 45 metrus, taip pat augo Nemuno kilpų regioniniame parke. Storaisiais ąžuolais pasigrožėjome ir mes. Punios šilo retenybės – juodieji gandrai, jūriniai ereliai, didžiosios miegapelės, vidutiniai, baltnugariai, tripirščiai geniai. Čia gyvena stirnos, šernai, gana didelė tauriųjų elnių banda, daug smulkesnių žinduolių. Pamatyti tikruosius Punios šilo gyventojus.mums nepavyko, bet matėme šikšnosparnių inkilą, reto Lietuvos paukščio juodojo gandro lizdą.  Punios šile randama daug saugomų augalų rūšių, įrašytų į Lietuvos Raudonąją knygą, grožėjomės bobaausiais, juodosiomis voveraitėmis. Matėme medį skroblą, kuris mūsų kraštuose neauga, tik pietų Lietuvoje. Kol grožėjomės mišku, kvėpavome tyru oru, bei klausėmės įdomių gido pasakojimų, nepastebėjome, kad nukeliavome labai toli. O grįžti namo tai norėjome, o kad norai išsipildytų mokiniams teko atlikti nelengvą užduotį. Turėdami žemėlapį ir kompasą, mokiniai patys turėjo susirasti kelią atgal. Dėkojame Gretai  ir ją palaikančių komandai, kad visi sugrįžome. Patyrę nuotykių, kurie ilgam primins apie Punios šilą, grįžome prie savo autobuso. Punios šile kvėpavome tyru oru, pajutome įkvepiančią ramybę bei harmoniją.

Dėkojame Nemuno kilpų regioninio parko direkcijos darbuotojui  Žydrūnui Preikšai už patirtus įspūdžius!

 

Jolita Minkštimaitė,  geografijos mokytoja

Atgal

 
  2023 © Visos teisės saugomos. Jonavos r. Bukonių mokykla-daugiafunkcis centras.