Pamoka Operos ir baleto teatre

2016-01-29

Prieš vykdami į Lietuvos nacionalinį operos ir baleto teatrą, aplankėme jauniausią Lietuvos muziejų - Valdovų rūmus, dalyvavome edukaciniame užsiėmime, kuriame buvome supažindinti su muziejaus nuolatinėmis ekspozicijomis. Apžvelgėme Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų gyvenvietės egzistavimą, kaitą nuo IV a. Moksleiviai įdėmiai klausėsi, įamžino eksponatus, archeologines istorinių rūmų liekanas, prabangiai įrengtas menamas menes. Juk čia, Žemutinėje pilyje, Lietuvos dk  Vladislovo Vazos dėka 1636 m. pirmą kartą buvo atliktas operos vaidinimas „Elenos pagrobimas“, pradėjęs profesionaliosios operos kelią Lietuvoje.

Aplankėme valdovų Mindaugo, Gedimino skulptūras, Gedimino pilį, Katedrą – taip, visa tai Lietuvos širdis – mūsų mažos šalies pasididžiavimas.

Žingsniuodami Gedimino prospektu, - prasilenkėme su V. Kudirkos, Lietuvos himno autoriaus, K. Petrausko,  įstabaus tenoro, lietuviškos operos korifėjaus, skulptūromis.

Operos ir baleto teatre mus pasitiko buvusi ilgametė teatro solistė Sofija Jonaitytė, kuri supažindino su teatro aplinka, sale, orkestro išdėstymu, užkulisiais. Pamatėme kaip sudėtingai statomos dekoracijos, kur ir kaip jos gimsta, kaip sustyguotai dirba darbuotojai,  kiekvieną kartą turėdami pasiruošti vis kitam spektakliui. Turėjome galimybę apžiūrėti paveikslą, kuriame nutapytas pirmasis operos spektaklis Valdovų rūmuose 1636 m. Mokiniai taip pat išbandė teatro rekvizitą: fechtavosi špagomis, pasimatavo teatro personažų kostiumus.

Kaip ir visi rimti Operos ir baleto teatro lankytojai pasivaišinome karštu šokoladu teatro kavinėje.

Ketiname sukurti puikų pristatymą apie šią įsimintiną kelionę.

Eglė Pratkelienė, muzikos mokytoja, Irma Rodaitienė, informacinių technologijų mokytoja