Naujienos

Netradicinio ugdymo diena, skirta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui

2018-02-15

Pradinių klasių mokiniai vasario 15 dieną – netradicinio ugdymo dieną ,,Mano Lietuva“, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, paminėjo įvairiomis veiklomis: dieną pradėjo himno giedojimu, pateikčių, skirtų Lietuvos šimtmečiui, stebėjimui. 4 klasės mokinės M. Alkauskaitė ir V. M. Marčiukaitytė pristatė savo parengtus pranešimus apie Lietuvą. Klasėse mokiniai sprendė kryžiažodžius apie Lietuvą, rašė patarles bei kūrė ketureilius apie savo šalį. Mokiniai  pakartojo  valstybinių švenčių datas, atliko kūrybinius darbus, prisiminė Lietuvos didžiausius miestus ir gražiausias gamtos bei istorines vietoves. Netradicinio ugdymo dienos veiklas mokiniai užbaigė dainuodami M. Mikutavičiaus dainą ,,Aš tikrai myliu Lietuvą“.


Tuo tarpu 5-10 klasių mokiniai netradicinio ugdymo dieną pavadinimu „Yra ir bus Lietuva“ pradėjo Lietuvos himnu prie paminklo šalia mokyklos, taip pagerbdami visus, kurie žuvo už Lietuvos laisvę. Kiekvieno šventės dalyvio rankose plazdėjusi vėliava ar vėliavėlė priminė kovą už jos atkūrimą, skatino pagarbą ir pasididžiavimą savo tauta, kuri nepasidavė ilgai okupacijai ir išliko.
Buvusi mokyklos direktorė Elena Tuzovienė pasveikino visus susirinkusius „100-tu žodžių Lietuvai“, skautai apjuosė paminklą „Žuvusiems už Lietuvos laisvę“ trispalve juostele, o direktorė Dalia Autukienė palinkėjo būti vieningiems ir mylėti savo kraštą.
Vėliau visos netradicinės dienos veiklos vyko mokykloje. 5-10 klasių mokiniai su muzikos mokytoja Modesta Korepina mokėsi dainas apie Lietuvą, istorijos mokytojos Jūratės Stankaitienės paruošti mokiniai organizavo viktoriną „Jonavos kraštiečiai kelyje į nepriklausomybę“, vėliau 5-10 klasių mokiniai su klasės auklėtojomis ar mokytojomis kūrė instaliacijas „Pristatau Lietuvą pasauliui“. Mokytojos Svetlanos Vorobjovos paruoštos mokinės pristatyme „Lietuvos nepriklausomybei 100“ papasakojo trumpą, bet garbingą Lietuvos istoriją ir organizavo „Blic užduotėlių apie Lietuvą viktoriną“.


Visas šios dienos veiklas pabaigėme daina Lietuvai ir mokinių bei mokytojų eilėmis ir sveikinimu „Su gimtadieniu, Lietuva“.


Milda Bernotienė, pradinių klasių mokytoja

Jūratė Stankaitienė, istorijos mokytoja

Atgal

 
  2023 © Visos teisės saugomos. Jonavos r. Bukonių mokykla-daugiafunkcis centras.