Netradicinės lietuvių kalbos pamokos
2015-03-06
Minėdami Lietuvos Nepriklausomybės 25-metį, ir mūsų mokyklos mokiniai šiai sukakčiai paminėti dalyvauja akcijoje „Lietuvai ir man“. Todėl 7-8 klasių mokiniai vyko į edukacines lietuvių kalbos pamokas Kauno IX forto muziejuje: Holokaustas Kauno IX forte II pasaulinio karo metu (8 klasės mokiniai, mokytoja Aistė Pilipavičiūtė), Dalykinis rašymas. IX fortas (7 klasės mokiniai, mokytoja Dovilė Bisigirskienė). O trispalvė apyrankė buvo nemokamas mokinių bilietas.
Kadangi 8 klasės mokiniai per literatūros pamokas skaitė ir analizavo kūrinius apie žydų genocidą (I. Meras. Geltonas lopas, Ana Frank. Dienoraštis), jiems buvo vedama edukacinė pamoka Holokaustas Kauno IX forte II pasaulinio karo metu, kurios metu mokiniai turėjo puikią galimybę iš arčiau susipažinti su nacių politika žydų tautybės žmonių atžvilgiu, persekiojamų žmonių ir jų gelbėtojų likimais. Nacizmo laikotarpiui pažinti skirtose ekspozicijose jų laukė specialios užduotys ir galvosūkiai. Užsiėmimo metu mokiniai išsamiau buvo supažindinti su nacizmo laikų kalinių gyvenimo sąlygomis IX forte ir legendiniu 64 kalinių pabėgimu 1943 m., buvo apsilankyta masinių žudynių lauke.
7 klasės mokiniai ne tik klausėsi gidės pasakojamos Kauno tvirtovės istorijos, žinių apie pasaulinius karus, holokaustą, nacistinę ir sovietinę okupacijas, bet ir pildė mokytojos Dovilės specialiai paruoštas užduotis, taip ruošdamiesi dalykiniam rašymui, aplankė forto požemius, pamatė išlikusias kalėjimo kameras, pabūklų slėptuves ir kitus autentiškus eksponatus.
Lankydamiesi IX forte mokiniai turėjo išskirtinę galimybę ne tik išgirsti pasakojimus apie galingą Kauno tvirtovę, pažinti istoriją, bet ir aktyviai dalyvauti kitokioje, netradicinėje veikloje – pamokoje.
Dovilė Bisigirskienė, lietuvių k. mokytoja
Aistė Pilipavičiūtė, lietuvių k. mokytoja