Naujienos

Netradicinė pamoka Kauno IX forte

2018-05-22

Mūsų mokyklos devintos klasės mokiniai kartu su klasės vadove Laima Mačiūniene, etikos mokytoja Svetlana Vorobjova, lietuvių kalbos mokytoja Aiste Pilipavičiūte gegužės 22 d. vyko į Kauno IX fortą. Ten vyko integruota etikos, dailės, lietuvių kalbos pamoka „Holokaustas Kauno IX forte II pasaulinio karo metu. Susipažinimas su skulptoriaus A.V. Ambraziūno kūriniu – Kauno IX forto skulptūriniu monumentu. Recenzijos apie išvyką rašymas“.

Pirmiausia apžiūrėjome masinių žudynių vietoje 1984 m. pastatytą 32 metrų aukščio trijų skulptūrinių grupių paminklą (skulptorius A. V. Ambraziūnas), simbolizuojantį žūtį, skausmą, amžiną atminimą. Mūsų grupės gidė Simona Gustaitytė papasakojo, kad IX fortas pradėtas statyti 1902 m., o nuo 1924 m. – tai Kauno sunkiųjų darbų kalėjimo filialas, per pirmąją sovietų okupaciją 1940-1941m. –NKVD kalintų politinių kalinių persiuntimo į sovietinius lagerius kalėjimas, nacių okupacijos metais – masinių žudynių vieta. Lydimi ekskursijos vadovės sužinojome apie nacistinės Vokietijos politiką žydų tautybės žmonių atžvilgiu. Sužinojome, kad IX forto masinių žudynių lauke 1941-1944 metais buvo nužudyta daugiau nei 50.000 įvairių tautybių žmonių. Apžiūrėjome ekspozicijas, kuriose užfiksuota 64 kalinių, pabėgusių iš IX forto, nuotraukas, skaitėme jų prisiminimus apie gyvenimą gete.

 

 

Svetlana Vorobjova, etikos mokytoja

Atgal

 
  2023 © Visos teisės saugomos. Jonavos r. Bukonių mokykla-daugiafunkcis centras.