Netradicinė pamoka

2015-02-25

Visada norisi, kad mokiniams mokytis būtų įdomu. Vasario 25 dieną  nutarėme vesti 1 ir 4 klasių mokiniams integruotą pasaulio pažinimo – lietuvių kalbos  -  dailės pamoką ir pritaikyti muziejaus siūlomą edukacinę pamokėlę: ,,Archeologija, kas tai?“ Ši pamoka įsimintina dar ir todėl, kad  ji vyko Jonavos kraštotyros muziejuje. Mokiniai susipažino su  archeologijos mokslu, kuris tyrinėja įvairius senovės daiktus, žmonių palaikus ir kitus žmonių gyvenimo pėdsakus. Jie sužinojo, kiek informacijos suteikia iškasti radiniai, kaip juos reikia aprašyti ir prižiūrėti. Įdomiausia mokiniams buvo patiems pabūti ,,archeologais“ ir iškasti paslėptą ,,lobį“. Buvo džiaugsmo visiems, nes kiekvienas  mokinys savo paskirtame plote rado įvairių radinių: monetų, apyrankių, puodelių  bei vazų likučių. Po to mokiniai mokėsi aprašyti rastus radinius pagal tam tikrus reikalavimus. Čia pravertė ne tik lietuvių kalbos žinios, bet ir matematikos, nes reikėjo išmatuoti radinių ilgį ir  skersmenį, palyginti jų dydį ir nustatyti  formą.

Pasidžiaugę radiniais, mokiniai  susidomėję apžiūrėjo muziejaus senovės radinių parodą, o nusileidę į požemį, pamatė  Skarulių dvarvietės archeologinių radinių  ekspoziciją.

Naudojant paprastą, mokiniams suprantamą faktinę  medžiagą, patikrintą informaciją, leidžiama patiems suvokti istorinę žmonijos raidą tyrinėjimo būdu. Mokiniai suprato, kad žmonių gyvenimo kaita siejama su gyvenamąja aplinka, gyvenimo būdu, tradicijomis, darbais, darbo įrankiais.

Iš muziejaus mokiniai grįžo džiugūs ir linksmi. Jie aprašė radinius, nupiešė juos. Jiems pamoka labai patiko.

Jolita Pranskūnienė, 4 klasės mokytoja ir Milda Bernotienė, 1 klasės mokytoja