Mokytojų edukacinė kelionė į Punską

2014-06-08

Baigiantis mokslo metams, mūsų mokyklos mokytojai dalyvavo edukacinėje – pažintinėje išvykoje Punske, bendravo su ten gyvenančiais lietuviais.

Punske mus nuoširdžiai priėmė valsčiaus viršaičio pavaduotojas Jonas Vaičiulis su žmona Birute, lietuvių kalbos mokytoja. Lietuvių kultūros namuose bendravome su direktore Asta Pečiuliene, kuri po Punsko licėjaus baigimo studijavo choreografiją Klaipėdoje. Kultūros namuose lankėmės 1997 metais Juozo Vainos įkurtame miestelio etnografijos muziejuje.

Punsko Dariaus ir Girėno pagrindinėje mokykloje ir gimnazijoje mus priėmė mokyklos direktorius Jonas Vydra, kuris išsamiai supažindino su pagrindinės mokyklos ir gimnazijos veikla, pasiekimais, materialine baze, ateities perspektyvomis, pristatė šiandieninę Lenkijos švietimo sistemą. Kadangi Punsko Kovo 11-osios licėjuje mūsų lankymosi metu vyko išorinis ugdymo įstaigos veiklos vertinimas, su šia mokykla supažindino direktorius Jonas Vydra ir viršaičio pavaduotojas Jonas Vaičiulis.

Išvyka buvo turininga ne tik edukacine prasme, bet ir pažintine: Punsko Švč. Mergelės Marijos Dangun Ėmimo bažnyčia, Punsko apylinkės ir jų istorinė praeitis, plaukimas Augustavo kanalu, Vygrių vienuolynas, Popiežiaus Jono Pauliaus II apartamentai, Antano Baranausko paminklas Seinuose ir Seinų katedra.

Kelionė visapusiškai mus praturtino: susipažinome su kaimyninės valstybės švietimo sistema, mūsų šalies sudėtingais istorijos vingiais, sužinojome, kaip sekėsi lietuviams Punsko krašte gyventi anksčiau ir dabar,  aplankėme daugybę kultūrinių paminklų. Tačiau labiausiai mus sužavėjo Punsko lietuvių nuoširdumas, lietuvybės puoselėjimas, tautiškumo ir pilietiškumo stiprybė. Labai norėtųsi, kad Lietuvoje šie dalykai mumyse būtų labiau išreikšti...

Dalia Autukienė, direktorės pavaduotoja ugdymui