Naujienos

Mokykloje praūžė Europos kalbų diena

2017-09-26

Rugsėjo 26-ąją kaip ir daugelis Lietuvos mokyklų minėjome Europos kalbų dieną. Šiais metais ji buvo šiek tiek kitokia, nes tai buvo kultūrinė pažintinė diena, kurios metu mokiniai dalyvavo įvairiose veiklose.

Stebėdami pateiktis 1-4 klasių mokiniai susipažino su Europos kalbų įvairove. Diskusijos metu aptarėme kalbų mokymosi svarbą bendravimui, skirtingų kultūrų pažinimui, išsiaiškinome, kad visų pirma labai svarbu gerai mokėti savo gimtąją kalbą. Mokiniai išradingai kūrė Europos šalių vėliavų kompozicijas, pristatė dialogus lietuvių, anglų, rusų kalbomis. Smagu buvo mokytis judant, žaidžiant ir dainuojant – nuotaikinga mankšta, ,,Pasisveikinimo daina“, Europos tautų vaikų žaidimai visiems suteikė ir gerų emocijų, ir žinių. Jas mokiniai pademonstravo atlikdami kūrybines užduotis: žinomus ir išmoktus žodžius surašė į savo ,,Žodyno skryneles“, sukūrė spalvingą pradinukų ,,Žodžių puokštę“.

5-10 klasių mokiniai pirmosios pamokos metu aplikavo dėžes jiems paskirtos šalies simbolika, kurias vėliau žaismingai pristatė. Džiaugėmės jų išradingumu ir rengiant pasirodymus apie įvairias šalis. Vieni šoko ir dainavo, kiti pristatė valstybę kaip futbolo šalį, treti rengė interviu ar rengė pranešimus. Daugelio mokyklos kabinetų durys buvo papuoštos dvikalbiais žodynėliais ir valstybių simbolika. Vėliau susirinkę į mokyklos sporto salę veiklas vykdėme Europos kalbų čempionate. Buvo organizuotas šaškių turnyras, kuriame sėkmingiausiai pasirodė ir pirmąją vietą iškovojo Anglijai atstovavusi komanda. Visos dienos veiklų refleksija – viktorina. Joje prisiminėme tarmiškus lietuvių kalbos žodžius, kūrėme ketureilius, dėliojome įvairių Europos kalbų mozaikas, kalbėjome, kodėl svarbu minėti šią dieną.

Džiaugėmės mokinių aktyvumu, kūrybingumu, noru daugiau sužinoti ir pažinti kitas Europos kalbas.

 

Aistė Pilipavičiūtė, lietuvių k. mokytoja
Inga Kazokaitytė, 1 klasės mokytoja

Atgal

 
  2023 © Visos teisės saugomos. Jonavos r. Bukonių mokykla-daugiafunkcis centras.