Medeinės draugovės skaučių dueto sėkmė

2019-01-19

Sausio 19 d. jau 20-ąjį kartą iš visos Lietuvos dainuojantys skautai buvo susirinkę į XX Lietuvos skautijos (LS) organizuojamą konkursą „Gražių dainelių daug girdėjau“, skirtą vyriausiojo skautininko Felikso Šakalio atminimui. Tai tradicinis kasmet vykstantis nacionalinis skautų dainų konkursas, kuriuo siekiama skatinti skautus dainuoti ir populiarinti savo krašto dainas. Kauno technologijos universiteto Statybos rūmų salėje vyko konkurso finalas. Į finalą dalyviai buvo atrinkti lapkričio - gruodžio mėnesį vykusiuose atrankiniuose kraštų konkursuose, kuriuose dalyviams reikėjo padainuoti 3 dainas: „Giedu dainelę“ (privaloma daina), „Laužų karta“ ir laisvai pasirinktą. Kauno karininkų ramovėje vykusiame atrankiniame Kauno krašto konkurse dalyvavęs Jonavos Šventosios tunto Medeinės (Bukonių) draugovės skaučių Rugilės Elžbietos Patašiūtės ir Eglės Sukockytės duetas pateko į finalą. Labai džiaugiamės Eglės ir Rugilės sėkme: finale atlikusios lietuvių liaudies dainą „Teka teka“, skautų amžiaus kategorijoje laimėjo I-ąją vietą. Duetą konkursui parengė Bukonių mokyklos – daugiafunkcio centro muzikos mokytoja Modesta Korepina. Prie dainuojančių skaučių sesių sėkmės šauniai prisidėjo patyrusių skautų pristatymo (Gustė, Monika, Nojus, Mindaugas ir Ernestas; pagal konkurso nuostatus privalomas visų dalyvių prisistatymas, kuris taip pat vertinamas) ir jaunesniųjų skautų palaikymo komandos.

Bukonių skautai konkurse dalyvavo trečiąjį kartą: 2004 m. jaunesniųjų skautų ansamblis užėmė 4 vietą, 2008 m. mišrus skautų ir patyrusių skautų ansamblis laimėjo 3 vietą.

Skautams daina yra vienas svarbiausių elementų laužų programose, žygiuose, stovyklose. Už daugybę nuo skautiškos kasdienybės neatsiejamų dainų esame dėkingi vienam iš skautiško judėjimo Lietuvoje atkūrimo iniciatorių bei lyderių, gilvelininkui, vyresniajam skautininkui, jūrų budžiui broliui Feliksui Šakaliui. Gimęs Rygoje 1917 m. sausio 19 d. lietuvių išeivių šeimoje, skautišką kelią pradėjo 1933 metais Rygoje veikusioje lietuvių skautų draugovėje, aktyviai veikė iki antrojo pasaulinio karo pradžios. 1989 metais Feliksas Šakalys išrinktas į lietuviškosios skautijos vadiją, kurioje dirbo iki pat mirties, prisidėjo prie Lietuvos skautijos narystės Pasaulio skautų organizacijoje (World Organization of Scout Movement). Lietuvos skautijos himną sukūrė taip pat

Konkurse, skirtame brolio Felikso Šakalio gimtadieniui paminėti,kasmet dalyvauja daugiau kaip 200 įvairiausio amžiaus dainininkų, daugiau nei 450 žiūrovų.“Dar mūsų dainos neišdainuotos, dar mūsų laukia gerieji darbai,” - skamba žodžiai brolio Felikso sukurtame Lietuvos skautijos himne.

Dalia Autukienė, Jolita Pranskūnienė, LS Kauno krašto Šventosios tunto

Medeinės draugovės vadovės