Liudijame atmintį…

2021-01-13

Bukonių mokyklos – daugiafunkcio centro bendruomenė pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija” dalyvauja keturioliktą kartą. Tiek, kiek ir Lietuva… Visi kartu, visi drauge… Uždegame žvakutes – gyvybės,  šviesos,  vienybės simbolius - žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimui. Žvakutės dega Sausio 13-ąją – prisimenant žuvusius šią dieną prieš 30 metų. Tačiau mokytojai su mokiniais kalbasi ir peržvelgia mūsų tautos istorijos laikotarpių įvykius, prisimena laisvės kovų dalyvius. Stebi Lietuvos istorijos filmus, video medžiagą, aptaria kuo svarbios Sausio 13, Vasario 16, Kovo 11, Liepos 6, jų sąsajos su šiandiena, su mumis. Kas mes būtume šiandien, kokie būtume, jeigu ne tuomet gyvenę, kovoję, žuvę mūsų tautos žmonės… Mūsų pareiga – saugoti tai, kas iškovota, sukurta, būti vienybėje ir bendrystėje.

Dalia Autukienė, direktorė