Lankėmės Kernavėje

2018-05-10

1 ir 3 klasės mokiniai kartu su savo mokytojomis I. Kazokaityte ir J. Pranskūniene dalyvavo išvykoje į Kernavę. Edukacinio užsiėmimo metu „Viru viru košę arba vieno seno puodo istorija“ mokiniai keliavo į tolimą praeitį – kai puodų dar nebuvo... Susipažino su akmens amžiaus stovyklaviete, darbo įrankiais, verslais ir gyvenimo būdu. Ne tik klausėsi, bet ir buvo aktyvūs dalyviai, pademonstravo pamokose įgytas žinias apie įrankių gamybą, laužo kūrimą bei maisto ruošimą. Patys lipdė molinius puodus. Žinias papildė įdomi muziejaus ekspozicija.

Apsilankymas skulptoriaus Henriko Orakausko sodyboje sužavėjo menininko darbais, išmone, jaukia ir įdomia sodybos aplinka, žaidimais bei netikėtomis atrakcijomis. Daug džiaugsmo suteikė pasivažinėjimas geležine karieta.

Visiems patiko pasivaikščiojimas po piliakalnius, nors įkopti į juos prireikė ištvermės. Aplankėme viduramžių Kernavės miesto vietą ir greta atkurtus viduramžių miesto namus, dirbtuves, kiemus.

Išvyka paliko puikių įspūdžių ir papildė žinias apie mūsų praeitį.

I. Kazokaitytė, 1 klasės mokytoja