Naujienos

KPV ,,Socialinių įgūdžių diena“

2018-12-14

Gruodžio 14 d. mokykloje-daugiafunkciame centre vyko 5-10 klasių mokiniams kultūrinė pažintinė veikla, kuria buvo siekiama ugdyti mokinių socialinius įgūdžius.

Socialinių įgūdžių diena prasidėjo direktorės Dalios Autukienės organizuojama veikla. Netradiciškai susėdę ant grindų mokiniai klausėsi direktorės pasakojimo apie socialinių įgūdžių ugdymą. Po to direktorė visus mokinius įtraukė į žaidimą ,,Netolerancija ir kitokie žmonės“, kuris mokinius skatino susimąstyti, kad pasaulyje yra ir kitokių žmonių, bet su jais reikia elgtis taip kaip ir su visais kitais, gerbti ne tik kitus, bet ir save.

Šią dieną mokykloje-daugiafunkciame centre svečiavosi Kauno arkivyskupijos Jaunimo centro vadovė Agnė Grigaitytė ir programos "Esi vertas daugiau" savanoriai  Arnoldas Jurgutis ir Simas Jūronas,  kurie supažindino mus su lytiškumo ugdymo programa ,,Esi vertas daugiau“. Susitikimo metu 8-10 klasių mokiniams (vaikinams ir merginoms atskirai) savanoriai vedė paskaitą „Skirtingi, tačiau vienodai vertingi“. Šios paskaitos tikslas apibūdinti lyčių skirtingumo ir papildomumo prasmę. Taip pat mokinius supažindino su vyrų ir moterų fiziologiniais, psichologiniais ir dvasiniais skirtumais, apibūdino lytiškumo, sampratą, bei aptarė lyčių vaidmenis ir vyraujančius stereotipus. Direktorė Dalia Autukienė 5-7 klasių mokiniams kalbėjo apie lytiškumo ugdymą bei lyčių vaidmenis. Šių klasių mokiniai su savo klasių auklėtojomis noriai įsijungė ir į socialinį žaidimą ,,Komplimentai“. Žaisdami šį žaidimą, mokiniai buvo skatinami teigiamai vertinti save ir kitus, pasitikėti savimi, išreikšti savo jausmus. Mokiniai komplimentus rinko ne tik iš klasės draugų, bet ir iš kitų klasės mokinių, mokytojų, mokyklos darbuotojų. Paskutinė šios dienos veikla 5-10 klasių mokiniams buvo psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencijos programa ,,Savu keliu“, kurios metu klasių vadovai savo auklėtiniams vedė paskaitas pasirinkta tema, o dienos pabaigoje aptarė šios dienos veiklas. Nuoširdžiai dėkojame Kauno arkivyskupijos Jaunimo centro savanoriams, apsilankiusiems mūsų mokykloje-daugiafunkciame centre!

 

Jolita Minkštimaitė, geografijos mokytoja

Atgal

 
  2019 © Visos teisės saugomos. Jonavos r. Bukonių mokykla-daugiafunkcis centras.