Naujienos

KPV diena ,,Graži esi, kalba gimtoji“

2021-04-02

2021 m. balandžio 2 d. Bukonių mokykloje-daugiafunkciame centre 1-10 kl. mokiniams buvo organizuota kultūrinė pažintinė veikla ,,Graži esi, kalba gimtoji“. Sutapo, kad ir diena ypatinga, Balandžio 2-oji – Tarptautinė vaikų knygos diena.

Pradinių klasių mokiniai mokykloje rinko gražiausią lietuvišką žodį, dainavo lietuviškas daineles apie pavasarį, klausėsi lietuviškų pasakų, iliustravo eilėraščius apie Lietuvą, tėviškę, gimtinę. Kūrybos alsavimas ir pasididžiavimas lietuvių kalba buvo jaučiamas kiekvienoje klasėje.

5-10 kl. mokiniams veiklos vyko nuotoliniu būdu, bet jos puikiai pavyko. Mokiniai gimtosios kalbos žinių bagažą praturtino rašydami laiškus knygnešiui, iliustruodami lietuvių liaudies dainas, dalyvaudami viktorinose ir protmūšiuose. Nepamiršdami to, kad 2021 – ieji metai Lietuvoje paskelbti Marijos Gimbutienės metais, 9-10 klasių mokiniams buvo organizuotas diktanto konkursas būtent pagal Gimbutienės tekstą. Sveikiname raštingiausias mokines – Rusnę, 9 kl. mokinę, ir Dominyką, 10 kl. mokinę. Apibendrindami šios dienos veiklas visi vieningai sutarėme, kad labai svarbu savo gimtąją kalbą ne tik saugoti ir puoselėti, bet ir didžiuotis. Taigi DIDŽIUOKIMĖS JA, nes tai viena seniausių ir unikaliausių kalbų pasaulyje.

Aistė Pilipavičiūtė, lietuvių k. vyr. mokytoja

Atgal

 
  2023 © Visos teisės saugomos. Jonavos r. Bukonių mokykla-daugiafunkcis centras.