Naujienos

Kino edukacijos projektas „Kino busas“

2023-06-01

2023 m. birželio 1 d. 1-8 kl. mokiniai dalyvavo kino edukacijos projekto „Kino busas“ filmų peržiūrose ir aptarime su kino režisieriumi Andriumi Blaževičiumi. Pradinių klasių mokiniai stebėjo animacinį filmą „Jokūbas, Mimi ir kalbantys šunys“. Tai istorija apie berniuką Jokūbą, kuris gyvena dideliame mieste ir labai mėgsta piešti pastatus. Jis svajoja vieną dieną tapti miesto architektu, kaip ir jo tėtis. Kai Jokūbo tėtis išvažiuoja į komandiruotę, berniukas visai savaitei išvyksta pas pusseserę Mimi. Tik atvykęs į Mimi namus Maskačkos priemiestyje, Jokūbas sužino, kad nuostabaus parko vietoje greitu metu išdygs dangoraižis. Vaikai nusprendžia užkirsti kelią šioms statyboms. Paaiškėja, kad jie tai gali padaryti tik su kalbančių šunų pagalba. 5-8 kl. mokiniai žiūrėjo ir aptarė filmą „Naujokas“, kuriame keturiolikmetis Benua ką tik su šeima persikraustė į Paryžių ir pradėjo eiti į naują mokyklą. Nors jo mama ir davė jam daug patarimų, kaip susirasti draugų, Benua vengia naujų bendraklasių, o jie, savo ruožtu, vengia jo. Vieninteliai tapti Benua draugais nori klasės moksliukai. Nors jie ir nėra patys kiečiausi, Benua netrukus supranta, kad visai nesvarbu, ar naujieji draugai nešioja kelnes, užtrauktas ligi pažastų, ar miegodami čiulpia nykštį it maži vaikai. Svarbiausia, kad juos sieja draugystė ir pasitikėjimas. Šios dvi istorijos ir jų aptarimas vertė mokinius analizuoti, vertinti, mąstyti ir kelti įvairius klausimus aktualiomis temomis: aplinkos pažinimas, draugystė, savitarpio pagalba, vaikų tarpusavio santykiai, draugystė, siekis pritapti, socialinės normos ir stereotipai. Dėkojame projektui „Kino busas“ už bendradarbiavimą ir galimybę turėti kiną mokykloje.

 

Irma Rodaitienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui, matematikos ir IT mokytoja

Atgal

 
  2023 © Visos teisės saugomos. Jonavos r. Bukonių mokykla-daugiafunkcis centras.