Naujienos

Kaziuko mugė – pirmoji kalendorinio pavasario šventė mokykloje

2019-03-04

Džiaugsmingas šurmulys mokyklos sporto salėje prekystaliai nukrauti rankdarbiais,  įvairiais skanumynais, linksmi pardavėjai išradingai siūlantys prekes, besiderantys pirkėjai... Tai Kaziuko mugė, juk kovo 4-oji – Lietuvos globėjo Šv. Kazimiero diena. Šią dieną ankstyvas pavasaris su savimi į mūsų mokyklą pakvietė ir Kaziuko mugę, tradicinę šventę, kuri kasmet mokyklos bendruomenės nariams primena lietuvių liaudies papročius ir tradicijas, skatina kūrybiškumą, verslumą bei bendradarbiavimą.

         Šiemet į tradicinę šventę, bet ne tradiciškai kvietė Kaziukas Nojus Rimas su Kazyte Elinga Ramanauskaite. Kaziukas ir Kazytė sveikino visus susirinkusius, trumpai papasakojo apie Kaziuko mugės tradicijas, atsiradimo istoriją, linkėjo linksmai praleisti laiką bei paskelbė prekybos pradžią. Skambant muzikai, gausus prekiautojų būrys siūlė pirkėjams sūrius, pyragus, spurgas, keksiukus, sausainius, papuošalus, rankdarbius. Mokiniai su nekantrumu ruošėsi ir laukė šios šventės, kurios metu turėjo galimybę akimirkai tapti tikrais prekybininkais, siūlančiais pirkti gražiausius savo darbelius, skanumynus, papuošalus. Mūsų darbštuoliams talkino tėveliai, seneliai. Kaip ir kasmet greičiausiai nuo prekystalių dingo saldumynai.

         Džiaugiamės aktyviais mūsų mokiniais, taip šauniai pasiruošusiais mugei, o labiausiai dėkojame mokinių tėveliams, seneliams – už pagalbą savo vaikams gaminant prekes mugei.

         Gera nuotaika, emocijos, juokas, šurmulys ir klegesys lydėjo visą šventę, o Kaziukas ir Kazytė atsisveikino iki kitų metų…

         Tikimės, kad su praūžusia Kaziuko švente ir pavasario bus laukti smagiau.

 

 

Jolita Minkštimaitė, geografijos mokytoja

Milda Bernotienė, pradinių klasių mokytoja

Atgal

 
  2020 © Visos teisės saugomos. Jonavos r. Bukonių mokykla-daugiafunkcis centras.