Kalbų diena mokykloje

2014-09-26

Bon matin! Buenos dias! Guten Morgen! Good Morning! Tai tik keli pasisveikinimai, kuriais lietuvių k. mokytojos Aistė ir Dovilė, anglų k. mokytoja Aurelija, bei rusų k. mokytoja Svetlana pradėjo rugsėjo 26-osios dienos rytą mokykloje. Kaip ir daugelis kitų Lietuvos mokyklų, ir mes žaismingai, įdomiai paminėjome Europos kalbų dieną savo mokykloje.

Europos piliečių vartojamų kalbų įvairovė-tarsi didžiulė viso žemyno mozaika. Todėl tą dieną kiekvienos pertraukos metu mokykloje skambėjo dainos įvairiomis Europos šalių kalbomis, o mokiniai galėjo dalyvauti konkurse, spėjant kokiomis kalbomis girdėjo dainas. Ilgųjų pertraukų metu kalbų mokytojos pakvietė 5-10 klasių mokinius į  įdomias viktorinas, kuriose jie pagilino savo žinias ne tik apie įvairias Europos kalbas, jų kilmę, svarbą, bet ir dar daugiau sužinojo apie Europos istoriją, geografiją, Europos sąjungą. Pralaimėtųjų čia nebuvo. Visi buvo apdovanoti saldžiaisiais prizais. Anglų k. mokytoja Aurelija per ketvirtą pertrauką visus norinčius kvietė padainuoti ir pažiūrėti juokingus video apie žmones, kalbančius įvairiomis kalbomis.

Šios dienos metu visi supratome, kad labai svarbu gerbti kalbų įvairovę, skatinti daugiakalbystę ir prireikus apsaugoti kalbas, kurioms gresia išnykimas.

Aistė Pilipavičiūtė, lietuvių kalbos mokytoja

Aurelija Kuperskienė, anglų kalbos mokytoja