Jonavos krašto muziejaus projekto "Tarpe nyčių nytužėlių" paskaitoje

2017-03-21

Kovo 21 dieną 8 klasės mokiniai dalyvavo Jonavos krašto muziejaus paskaitoje "Tautinis lietuvių kostiumas: liaudies drabužių interpretacijos". Paskaitą skaitė lektorė LNKC Tautodailės poskyrio vadovė dr. Teresė Jurkuvienė. Lektorė supažindino mokinius su aukštaičių tautiniam kostiumui  būdingomis spalvomis, raštais, papuošimais. Papasakojo, kaip rengėsi aukštaičių vyrai, moterys, vaikai.  Mokiniai žiūrėjo filmą apie aukštaičių tautinį kostiumą ir klausėsi įdomių, negirdėtų dėstytojos pastebėjimų apie tautinių kostiumų raidą.

Laima Mačiūnienė, dailės ir technologijų mokytoja