Išvyka į Trakus ir Kernavę
2013-05-30
Viena iš kultūrinės, pažintinės, sportinės ir kt. veiklos dienų skirta išvykai į Trakus ir Kernavę.
Lankydamiesi istorijos muziejuje Trakų salos pilyje prisiminėme LDK istorijos įvykius, kunigaikščių Gedimino ir Vytauto gyvenimo vingius, gėrėjomės Trakų istorinio nacionalinio parko vaizdais.
Vykstant iš Trakų į Kernavę, sustojome Verkšionių regykloje: nuo aukšto Neries skardžio atsiveriantis vaizdas - pats įspūdingiausias visame regioniniame parke. Tai išsaugotas Neries vidurupio kraštovaizdis su išraiškingomis upės kilpomis, kurias padaro Neris besiverždama per skersai kelio ledyno sustumtas Baltijos aukštumas.
Aplankėme Dūkštų ąžuolyną - unikalų gamtos kampelį, kuriame turėjome galimybę pamatyti, kaip atrodė senosios Lietuvos girios. Ąžuolyne gyvena 7 šikšnosparnių rūšys, saugomi ir reti paukščiai (juodasis gandras, mažasis erelis rėksnys), daugybė vabzdžių. Dūkštų ąžuolynas turtingas augalų įvairove: be mums įprastų augalų, auga 5 į Lietuvos Raudonąją knygą įrašytos rūšys (miškinė dirsė, statusis atgiris, balandinė žvaigždūnė, stačioji vaizgina, tuščiaviduris rūtenis), 18 retų ir Lietuvoje ribotai paplitusių rūšių, 153 kerpių rūšys, 443 grybų rūšys. Eidami Dūkštų ąžuolyno pažintiniu taku, prisiminėme lietuvių mitus ir legendas, kadangi šiame take pastatytos 38 skulptūros, vaizduojančios lietuvių legendų ir mitų personažus: Praamžių, Perkūną, Gabiją, kaukus. Pabuvojome prie vieno iš paslaptingiausių ąžuolyno objektų - Airėnų akmens su ženklais. Manoma, kad ženklais ant akmens užrašyta, jog po akmeniu paslėptas lobis.
Šiuolaikiniame Kernavės istorijos ir archeologijos muziejuje išsamiai sužinojome mūsų protėvių, gyvenusių prieš tūkstantmečius, istoriją. Gėrėjomės nuostabiais Kernavės piliakalnių vaizdais.
Lankant istorijos ir gamtos objektus nuo Trakų iki Kernavės, dar kartą įsitikinome, kad privalome didžiuotis savo krašto turtinga, įdomia istorija, nepakartojamais ir unikaliais Lietuvos gamtos kampeliais.
Dalia Autukienė, direktorės pavaduotoja ugdymui