Istorijos ir gamtos mokymasis per patirtį

2024-07-08

Pirmąją liepos savaitę gausus būrys vaikų ir paauglių dalyvavo Jonavos rajono savivaldybės finansuotoje vasaros poilsio programoje „Istorijos ir gamtos takais - pažinimas ir mokymasis“ Varnių regioninio parko gamtos mokykloje Telšių rajone. Dalyviai mokėsi išgyventi gamtos aplinkoje aktyviai skautaudami, stiprindami tarpusavio bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius organizuodami veiklas vieni kitiems. Jaunesnieji veiklų organizavimo kompetencijų mokėsi iš vyresniųjų. Visi mokėsi atsakingai priimti sprendimus įvairiose situacijose, gilinosi į Žemaitijos krašto gamtą ir istoriją (Debesnų botaninis takas ir apžvalgos bokštas, bebrų namų lankymo ir žmogaus pojūčių analizė naktiniame žygyje, pelkių, miško, pievos ekosistemų pažinimo, Žemaičių vyskupystės muziejaus edukacijos) – vyko mokymasis ir savęs bei aplinkos pažinimas per patirtį. Gyvenimas gamtos mokyklos teritorijoje padėjo užtikrinti saugų stovyklavimą. Dalyvavimas edukacinėse programose užtikrino saugų ekosistemų pažinimą nepažįstamoje teritorijoje, ypač pelkėse.

Dalia Autukienė, Jolita Pranskūnienė, skautų  vadovės

2024 © Visos teisės saugomos. Jonavos r. Bukonių mokykla-daugiafunkcis centras.