Integruotos pamokos kitaip

2016-10-12

5-6 klasių mokiniai kartu su gamtos ir žmogaus bei biologijos mokytoja Dalia Autukiene ir lietuvių kalbos mokytoja Aiste Pilipavičiūte dalyvavo integruotoje gamtos ir žmogaus bei lietuvių kalbos pamokoje-išvykoje „Medis auga ilgai“ Jonavos miškų urėdijoje. Miško ir medžių auginimo paslaptis mokiniams pasakojo urėdijos ekonomistė Lauryna ir miškų želdinimo bei apsaugos inžinierius Mindaugas. Pamokoje miškininkai su mokiniais diskutavo apie miško saugojimą, tinkamą elgesį miške, mokiniai išmoko atpažinti bent trijų medžių medieną, medžių kenkėjus, susipažino su miškininko profesija.

Jonavos krašto muziejuje integruotoje lietuvių kalbos ir gamtos bei žmogaus pamokoje-išvykoje „Ir bitutė savo namelius gina“ mokiniai sužinojo bičių gyvenimo ypatumus, priežiūrą ir naudą žmogui bei gamtai. Bitininkas Juozas Rimkus pasidalijo su mokiniais savo ilgametės bitininkystės patirtimi. Džiaugėmės ne tik susipažinę su bičių gyvenimu, įvairiais, bičių priežiūrai reikalingais įrankiais, bitininko profesija, bet ir paragavę skanaus medaus ir pasimatavę  bitininko apranga.

Mokiniai kūrė grožinius tekstus apie mišką, rengė patarlių ir mįslių rinkinuką „Bitė lietuvių tautosakoje“. Aprašė, kaip auginami medžiai medelyne, kada ir kaip persodinami į mišką, pristatė savo nuomonę įrodydami, kodėl medis auga ilgai?..

Aistė Pilipavičiūtė, lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja

Dalia Autukienė, gamtos ir žmogaus bei biologijos mokytoja metodininkė