Naujienos

Gimtosios kalbos diena

2023-03-02

2023 m. kovo 2 d. minėjome gimtosios kalbos dieną „Graži esi, kalba gimtoji“. Valstybinė lietuvių kalbos komisija kasmet vasario 16 d. – kovo 11 d. organizuoja Lietuvių kalbos dienas Lietuvos įstaigose, visuomeninėse organizacijose ir lietuvių bendruomenėse užsienyje. Lietuvių kalba – viena seniausių išlikusių indoeuropiečių kalbų, o kalba yra kiekvienos tautos savitumo ženklas, kuriame slypi istorija. Tai vienas iš kertinių stiprios ir vieningos valstybės pamato akmenų.

Minėdami gimtosios kalbos dieną 1-8 kl. mokiniams organizavome netradicines veiklas: pradinukai piešė ir spalvino savo vardų pirmąsias raides, kalbėjo ir mąstė, kodėl yra svarbu kuo gražiau ir taisyklingiau mokėti kalbėti savo gimtąja kalba. PUG vaikai suvaidino S. Nėries „Senelės pasaką“. 5-8 klasių moksleiviai dalyvavo viktorinoje „Įmink mįslę keturgyslę“, burtų keliu traukė abėcėlės raidę ir sugalvoję iš tos raidės 30 žodžių, naudodamiesi WordArt programa, kūrė paveikslą iš žodžių. Taip pat mokiniai rašė dailyraščiu lietuvių autorių eilėraščius ir juos iliustravo.

Tai diena, kai verta susimąstyti, kokį laiką išgyvena šiandien mūsų gimtoji kalba. Didžiuokimės savo kalba ir puoselėkime švarią, taisyklingą lietuvių kalbą, kurią nuo priešų gynė mūsų protėviai. Būkime vieningi!


Ernesta Legienė, lietuvių k. mokytoja

Atgal

 
  2023 © Visos teisės saugomos. Jonavos r. Bukonių mokykla-daugiafunkcis centras.