Europos kalbų diena mokykloje

2015-09-25

Rugsėjo 25-osios rytas mokykloje buvo kitoks: mokykla  mirgėjo įvairių Europos valstybių vėliavėlėmis, mokinių balsuose buvo girdimi pasisveikinimai įvairiomis Europos kalbomis, mokyklos koridoriai kvepėjo Lenkijos, Prancūzijos, Italijos, Vokietijos Anglijos ir kitų Europos šalių nacionaliniais patiekalais. Taip visi ruošėsi Europos kalbų dienai.

Ilgosios pertraukos metu kalbų mokytojos pakvietė 5-10 kl. mokinius į renginių salę. Čia renginį pradėjome trimis kalbomis (lietuvių, anglų, rusų) išmoktais mokinių tekstais apie kalbą. Vėliau  lietuvių kalbos mokytojos pristatė pateiktis apie kalbos istoriją, Europos Sąjungos kalbas, pabrėžėme šiųmetį Europos kalbų dienos akcentą - mokyklų mokomosios ir pamirštos kalbos.

Džiaugėmės, kad  mokiniai kūrybingai pristatė jiems paskirtą Europos šalį: jos kultūrą, kalbą, paruoštą nacionalinį patiekalą. O kalbų mokytojų parengta viktorina „Keliauju po Europą“ suteikė ne tik naujų žinių apie kalbas, bet ir leido prisiminti, kas jau buvo žinoma. Šioje viktorinoje visos klasės buvo nugalėtojos, todėl visi mokiniai buvo apdovanoti saldžiaisiais prizais. Renginį baigėme mokinių parengtų patiekalų degustacija.

Viso renginio metu mokiniams akcentavome, kad mokymosi sėkmė labai dažnai priklauso ir nuo gero mokomosios kalbos mokėjimo. Atkreipėme mokinių dėmesį  į mokomųjų kalbų svarbą mokymui, mokymuisi ir bendravimui.

Aistė Pilipavičiūtė, lietuvių k. mokytoja