Europos kalbų diena

2016-09-26

Rugsėjo 26-ąją, kaip ir kiekvienais mokslo metais, mokykloje minėjome Europos kalbų dieną.

Ilgosios pertraukos metu kalbų mokytojos pakvietė 3-10 kl. mokinius į renginių salę. Čia renginį pradėjome lietuvių kalbos mokytojų paruoštomis pateiktimis apie kalbos istoriją, Europos Sąjungos kalbas, pabrėžėme Europos kalbų dienos akcentą - skatinti mus laisvai kalbėti ir rašyti gimtąja kalba, drauge siekiant glaudesnės valstybių narių integracijos.

8-9 klasių mokiniai rugsėjo 22 d. dalyvavo Europos kalbų dienos renginyje Kauno technologijos universitete: klausėsi pranešimų „Kaip tapti poliglotu?“, „Juokingiausi ir sudėtingiausi lietuvių kalbos žodžiai užsieniečiams“, „Pasiklydę vertime: tai, ko neįmanoma išversti“ ir lankėsi parodoje „Neverčiami Europos kalbų žodžiai“. Todėl pagrindinis šio renginio akcentas buvo mokinių paruošti pristatymai iš jų girdėtų paskaitų, lankantis Kauno technologijos universitete. Džiaugėmės 8 klasės vaikinų parengtu pristatymu „Kaip tapti poliglotu?“ ir aštuntokės Gabijos bei devintokės Viktorijos pranešimu „Pasiklydę vertime: tai, ko neįmanoma išversti“.

Mokiniams labai patiko ir kūrybinė užduotis – Kalbų medis. Kiekvienas turėjo rudeninį medį papauošti vaisiais, ant kurių buvo rusų ir anglų kalbomis parašyti žodžiai. Be abejo, prieš tai jie patys turėjo tuos žodžius išversti į lietuvių kalbą. Atliekant šią užduotį, mokiniams vis pabrėžėme, kad visų pirma labai svarbu gerai mokėti savo gimtąją kalbą.

Viso renginio metu mokiniams akcentavome, kad mokymosi sėkmė labai dažnai priklauso ir nuo gero mokomosios kalbos mokėjimo. Atkreipėme mokinių dėmesį  į mokomųjų kalbų svarbą mokymui, mokymuisi ir bendravimui.

Aistė Pilipavičiūtė, lietuvių k. mokytoja