Naujienos

Ekskursija į Kėdainių priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą

2019-11-26

Lapkričio 1822 dienomis vyko kasmetinė Nacionalinė karjeros savaitė šalies mokyklose. Jos metu Lietuvos miestuose ir miesteliuose vyksta įvairių organizacijų atstovų ir moksleivių susitikimai, kuriuose įvairių sričių specialistai moksleiviams pasakoja apie savo veiklą. „Nacionalinės karjeros savaitės 2019“ renginiai neaplenkė ir mūsų mokyklos.

9-10 klasių mokiniai lankėsi AB "Achema" Jonavoje, o 5-6 klasių mokiniai dalyvavo ekskursijoje į Kėdainių priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą.

             Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos komanda dažnai sulaukia mokinių bei mokytojų, atvykstančių susipažinti su ugniagesio gelbėtojo profesija, apžiūrėti technikos ir išklausyti edukacinę pamokėlę.

             Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnioji inspektorė Erika Dumčienė, mūsų mokyklos mokiniams, papasakojo apie ugniagesių gelbėtojų darbą, priminė taisykles, kaip elgtis kilus gaisrui. Mokiniai sužinojo, kad priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje sudarytos  keturios pamainos  ir dirba 10 ugniagesių gelbėtojų.Ugniagesiai atlieka ir gelbėjimo darbus, kur naudoja įvairią techniką. Jie vyksta į avarijas, atrakinti duris, padeda policijai. Ugniagesiai į gautą iškvietimą išvyksta per 1 minutę, nes pasiruošę savo darbui kiekvieną sekundę. Mokiniai žiūrėjo filmuką, atsakinėjo į inspektorės užduotus klausimus.

             Penktokai ir šeštokai taip pat pagilino žinias apie ugniagesių profesiją, šios profesijos žmonės turi būti labai ištvermingi, stiprios sveikatos bei pasitikėti savimi.

Mokiniams buvo labai įdomu apžiūrėti automobilius ir jų įrangą. Ugniagesiai gelbėtojai mielai atsakė į visus mums rūpimus klausimus.

Dėkojame Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos komandai!

 

 

Jolita Minkštimaitė, 6 klasės vadovė 

Atgal

 
  2023 © Visos teisės saugomos. Jonavos r. Bukonių mokykla-daugiafunkcis centras.