Naujienos

Edukacijoje „Eksperimentuodami mokomės“

2023-11-14

Lapkričio 14 dieną 2-3 klasės mokiniai vyko į Kauno VDU Botanikos sodo Edukacinę klasę, NSO laboratoriją, kur dalyvavo edukacijoje „Eksperimentuodami mokomės“. Tai „Kultūros paso“ renginys. Edukacijos metu NSO laboratorijoje edukatorė vaikus supažindino su kokiais darbo įrankiais ir indais atliks 3 eksperimentus. Atliekant 1 eksperimentą kartu su vaikais aiškinosi, kas yra rūgštys ir šarmai bei kaip juos atpažinti, ką sumaišius skysčiai virsta garais. 2 eksperimente vaikai mokėsi nustatyti skysčių tankį, naudojant vandenį, aliejų ir sirupą, įpylus cheminių medžiagų keičiasi spalva ir tankis, vyko cheminės reakcijos. Bet labiausiai vaikams patiko 3 eksperimentas „Ką mato vabzdžiai?“. Vaikams buvo pasiūlyta įsivaizduoti vabzdžius, kurie skraido po medžius ir kitus augalus. Edukatorė tai bandė parodyti su kaštono šakelėmis, kurias įmerkė į kolbą su vandeniu. Tada vaikų tamsoje buvo paprašyta ultravioletiniais žibintuvėliais pašviesti į pamerktų kaštono šakelių apačią. Visi pamatėme gražų reginį, kaip iš šakelių išteka kosolino skystis, suformuodamas vandenyje įvairias formas panašias į ledo kristalus. Edukacija VDU laboratorijoje vaikams paliko neišdildomus įspūdžius. Į mokyklą grįžome kupini emocijų.

 

Ona Vaitkevičienė, Asta Mučinienė, pradinių klasių mokytojos

Atgal

 
  2023 © Visos teisės saugomos. Jonavos r. Bukonių mokykla-daugiafunkcis centras.