Naujienos

Edukacija „Medžio kultūra“

2023-05-11

Gegužės 11 dieną 1-2 klasės mokiniai dalyvavo Jonavos Krašto muziejaus edukacijoje „Medžio kultūra“ pagal Kultūros paso programą. Užsiėmimo metu buvo pabrėžta, kad prieš 100 metų mokslininkas Vaclovas Mijus pavadino „Medžio kultūra“ visą kas tuo laiku buvo gaminama iš medžio: vaikų žaislai, mediniai baldai, mediniai ratai, medinės rogės, buitiniai reikmenys (samčiai, šaukštai, kočėlai, dubenys, geldos, naščiai, vandens kibirai, geldos). Mokiniai susipažino su staliaus darbo įrankiais. Demonstruotame filme buvo pristatytos Žeimių skulptoriaus Artūro Narkevičiaus darbai. Vaikai turėjo galimybę pažaisti su senoviniais žaislais ir žaidimais: „Senovinis krepšinis“, „Kryžiukai“, „Tarškynės“ ir kt. Labiausiai mokiniams patiko kūrybinės dirbtuvės, kurių metu patys dekoravo senovinį žaisliuką „Sukutis“ ir jį galėjo parsivežti namo.


Ona Vaitkevičienė, pradinių klasių mokytoja, 2 klasės vadovė

Asta Mučinienė, pradinių klasių mokytoja, 1 klasės vadovė

Atgal

 
  2023 © Visos teisės saugomos. Jonavos r. Bukonių mokykla-daugiafunkcis centras.