Naujienos

Dalyvavome ,,Lino kelias“ edukacinėje programoje

2018-11-09

Lapkričio 9 d. 2-3 klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje ,,Lino kelias“ (pagal priemonę Kultūros pasas), kuri vyko Jonavos kultūros centro Krašto muziejuje. Mokiniai susipažino su lino senoviniu apdirbimu bei tam reikalingais įrankiais. Daug džiugių emocijų sukėlė praktinės veiklos, kurių metu vaikai patys išbandė įvairius darbus: kūlė, bruko, šukavo, verpė rateliu. Minti pakojį ir tuo pat metu sukti verpimo ratelį ne taip paprasta, bet pavyko visiems. Vaikai stebėjosi išdirbtu linų pluošto švelnumu, kuris, pasak jų, puikiai tiktų gaminant Užgavėnių kaukes. Visi susidomėję klausėsi tautosakos lobyno: pasakų, posakių, patarlių, mįslių apie lino kančią. Skanavo maltų linų sėmenų. Eidami ratelius pakartojo visą lino apdirbimo eigą.

Dėkojame muziejaus edukatorei, etnologei Rasai Kulytei-Libienei už įdomų ir naudingą užsiėmimą.

 

Inga Kazokaitytė, 2-3 klasės mokytoja 

Atgal

 
  2023 © Visos teisės saugomos. Jonavos r. Bukonių mokykla-daugiafunkcis centras.