Bukonių moksleivių pergalė projekto „Matematika-laimėtojų mokslas“ konkurse

2019-06-12

Jonavos r. Bukonių mokykla – daugiafunkcis centras nuo 2018 m. pradžios kartu su Kėdainių r. Šėtos gimnazija ir Truskavos pagrindine mokykla vykdė Europos socialinio fondo finansuotą projektą „Matematika – laimėtojų mokslas“ mokinių matematikos pasiekimams gerinti, mokėjimo mokytis kompetencijai stiprinti. Baigiantis mokslo metams, baigiasi ir projekto vykdymo laikas. Trijų ugdymo įstaigų moksleivių komandos susitiko jau paskutiniame projekto konkurse Šėtos gimnazijoje. Konkurse dalyvavo šešios 7-8 klasių mokinių komandos. Mūsų komandai „Bukonių šešetas“ atstovavo septintokai Justas Smailys, Gabrielius Mickevičius, Aimandas Liaudanskas, aštuntokės Miglė Skorobogatova, Eglė Sukockytė ir Dominyka Ragauskaitė.  Komandų nariams reikėjo įveikti 1 robotikos ir 5 matematikos stoteles, kuriose atliko atitinkamas užduotis. „LEGO robotų labirinto” varžybose, iš anksto paruoštu EV3 robotu, valdomu išmaniuoju telefonu arba planšetiniu kompiuteriu reikėjo pravažiuoti labirintą. Atliekant užduotį buvo matuojamas laikas, skaičiuojami baudos taškai už kiekvieną paliestą kliūtį. Mūsų komanda puikiai su šia užduotimi susitvarkė, kaip ir su visomis kitomis: „Grožio linija“, „Logikos ekspertai“, „Išradingųjų klubas“, „Asmeninių finansų valdymas“, „Matematika mene“, kuriose reikėjo spręsti logines matematikos užduotis, nustatinėti daržovių svorius, braižyti diagramas, kurti koliažus.

Šauniai įveikusi visas užduotis, mūsų mokyklos komanda laimėjo pirmąją vietą. Džiaugiamės puikiais mokinių pasiekimais ir iškovota pergale. Mokyklos bendruomenė džiaugiamės projekto veiklos nauda: mokinių kompetencijų sustiprėjimu, įsigytais 3 EV3 robotais, vyresniųjų klasių mokinių galimybe lankyti robotikos būrelį mokykloje. Mokiniams pageidaujant robotikos užsiėmimai vyks ir naujaisiais mokslo metais.

Irma Rodaitienė, MMK pedagogė

Dainius Bisigirskas, robotikos būrelio vadovas