BTU akcija - taikos viltis

2014-12-18

Betliejaus taikos ugnis (BTU) – simbolinė akcija, skirta žmonijos taikai ir brolybei. Ji buvo pradėta 1986 m. Austrijoje. Idėja kilo socialinės paramos akcijos „Šviesa tamsoje“ metu. Kasmet ypač pasižymėjęs vaikas iš Austrijos keliauja į Palestiną ir Betliejuje uždega žvakę, kuri lėktuvu, specialioje kapsulėje, transportuojama į Vieną. Iš pradžių ugnis yra platinama po visą šalį, o vėliau ir po Europą. Šią Betliejaus Taikos Ugnies nešimo užduotį visose šalyse atlieka tų valstybių skautai.

Betliejuje įžiebta taikos ugnis - žmonijos brolybės, draugystės ir taikos simbolis -  jau aštuonioliktą kartą pasiekė Lietuvą. Šiemet skautės ir skautai dėl įvairiuose pasaulio regionuose vykstančių karinių konfliktų vykdo šios ugnies dalijimo akciją, kurios šūkis: „taika su tavimi – shalom  salam“.  Šių metų šūkio esmė yra ne tik skleisti sutarimą ir ramybę, bet ir paskatinti tarpreliginį dialogą. Taikos ugnis iš Jėzaus Kristaus gimimo vietos palaiko taikos viltį, kuri sujungia krikščionis, judėjus ir musulmonus.

Betliejaus taikos ugnį iš lenkų skautų Lietuvos-Lenkijos pasienyje perima Marijampolės krašto skautai ir perduoda ją kitoms skautiškoms organizacijoms.

Lietuvos skautijos Kauno krašto Šventosios tunto Medeinės draugovės skautai kartu su Lietuvos skautų sąjungos Jonavos Raimundo Samulevičiaus draugovės skautais Betliejaus Taikos ugnį perėmė iš skautų, vežusių ugnį traukiniu Vilnius – Klaipėda. Betliejaus taikos ugnį skautai nešė į seniūniją, mokyklą, Bukonių ambulatoriją, slaugos ir palaikomojo gydymo skyrių, dalijo bendruomenės nariams. Dalijo su viltimi, kad taika pasaulyje bus...

Dalia Autukienė, skautų vadovė