Baltų šalių literatūros savaitė

2017-03-31

Kovo 27-31 dienomis mokykla prisijungė prie naujos Jonavos r. mokyklų bibliotekininkų iniciatyvos – Baltų šalių literatūros savaitės, kurios metu domimės geografija ir kalba artimiausių kaimynų latvių kalba bei literatūra.

Mažiausieji, pirmos klasės mokiniai, skaitymo būrelio metu dalyvavo mokyklos bibliotekos organizuotose veiklose: klausė jų mokytojos ir bibliotekininkės skaitomų latvių pasakų lietuviškai, išgirdo latvių kalbą klausydami skaitomos pasakos įrašo, bandė spėti, ką kuris latvių kalbos žodis reiškia lietuviškai. Koks skaitymo būrelis be skaitymo! Mokiniai turėjo skaitydami sukarpytos latvių pasakos dalis atrasti teisingą istorijos seką. Taip pat pirmokai susipažino su Latvijos šalimi ir kalba nagrinėdami bibliotekininkės parengtą stendą.

Visą savaitę stendu domisi ir vyresnių klasių mokiniai, kuriuos biblioteka taip pat pakvietė sudalyvauti lietuvių-latvių kalbos žodžių atitikmenų radimo varžytuvėse. Mokiniai bandė atrasti panašiai skambančius žodžius, tačiau greitai suvokė, jog nors ir panašiai skambančios, mūsų kalbos yra unikalios, ypatingos ir labai skirtingos. Daugiausiai žodžių atitikmenų radę mokiniai pradžiuginti saldžiais latviškais prizais.

Džiaugiamės naujomis prasmingomis Jonavos rajono bibliotekininkų iniciatyvomis ir užsimezgusiomis draugystėmis su į renginį įsijungusiomis latvių mokyklomis, šią savaitę skaitančiomis lietuviškai.

Skirmantė Šimonienė, bibliotekininkė